هواشناسی هرمزگان: احتمال سرمازدگی محصول‌های کشاورزی وجود دارد

بندرعباس – ایرنا – اداره کل هواشناسی هرمزگان برای روزهای چهارشنبه هفته جاری تا یک‌شنبه هفته آینده هشدار نارنجی کشاورزی صادر کرد تا اقدام های لازم توسط سازمان جهاد کشاورزی و کشاورزان بکارگرفته شود.

به گزارش سه شنبه ایرنا، براساس این هشدار کاهش محسوس دما طبق خروجی نقشه ها و مدل های هواشناسی پس از خروج سامانه بارشی را باید انتظار داشت.

دمای هوا طبق اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان، دمای هوا بین چهار تا ۱۰ درجه سلسیوس کاهش می‌یابد و در نتیجه آن احتمال خطر سرمازدگی و خسارت دیدن محصول های کشاورزی وجود دارد که این خطر در مناطق مرتفع بیشتر است.

توصیه شده دما و رطوبت و تهویه در واحدهای گلخانه ای، مرغداری ها و دامداری ها کنترل شود و با توجه به سرمایه شبانه در مصرف حامل های انرژی صرجویی شود.

سامانه بارشی که از روز ۲۴ دی تا کنون در هرمزگان فعال است موجب بارش ۱۲۵ و سه دهم میلی‌متر بارش در شهرستان میناب،۱۲۳ و یک دهم میلی‌متر در رودان، ۱۰۷ میلی‌متر در حاجی آباد، ۱۰۶ میلی‌متر در پارسیان (گاوبندی)، ۹۸ و ۶ دهم میلی‌متر در بستک، ۹۶ و چهار دهم میلی‌متر در بندرعباس، ۶۹ میلی‌متر در سیریک، ۴۸ میلی‌متر در لاوان،۴۵ میلی‌متر در بشاگرد، ۳۳ و سه دهم میلی‌متر در قشم دریایی و ۳۱ هفت دهم میلی‌متر در بندرلنگه، ۲۹ و هفت دهم میلی‌متر در خمیر، ۲۳ میلی‌متر در قشم فرودگاهی، ۱۸ و ۲ دهم میلی‌متر در کیش، سه و ۹ دهم میلی‌متر در ابوموسی، سه و ۶ دهم میلی‌متر در سیری و ۲ و نیم میلی‌متر باران تا ساعت ۹ و سی دقیقه امروز شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha