۲۵ دستگاه کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاه‌های نمین نصب شد

اردبیل-ایرنا-رئیس اداره منابع آب شهرستان نمین گفت: امسال تاکنون ۲۵ دستگاه کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاه‌ها در محدوده شهرستان نمین نصب شده است.

علی اکبری سولا روزسه‌شنبه به ایرنا افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون در محدوده این شهرستان پنج حلقه چاه غیرمجاز مسدود و مسلوب المنفعه شده و عملیات انسداد چاه‌های غیرمجاز باقی مانده ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به صرفه جویی ۱۸۲ هزار متر مکعبی حاصل از تقلیل منصوبات پنج حلقه چاه غیرمجاز در سال جاری افزود: اکیپ‌های گشت و بازرسی برای صیانت از منابع آب تمامی تلاش های خود را بکار بسته‌اند تا تخلفی در سوء استفاده از منابع آب را صورت نگیرد.

اکبری سولا ادامه داد: نصب کنتور هوشمند، کنترل برداشت قانونی آب و اصلاح و تعدیل پروانه‌ بهره‌برداری چاه‌های مجاز برای تعادل بخشی و پایداری منابع آب زیرزمینی ضروری است.

رئیس اداره منابع آب شهرستان نمین گفت: این شرکت با توجه به وظیفه ذاتی خود و بر اساس قانون و خشکسالی موجود با هر گونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه شرکت آب منطقه‌ای یکی از شرکت‌های پیشرو در اجرای تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی در کشور است، افزود: برای حفاظت و تعادل بخشی آبخوان‌ها و منابع آب زیرزمینی استان علاوه بر برنامه ریزی اقدامات خوبی انجام شده است.

شهرستان نمین در ۳۰ کیلومتری شرق اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha