عزیزی‌خادم: سربلندی ایران نتیجه ایثارگری شهدا است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون فوتبال در حاشیه مراسم تشییع پیکر ۲ شهید گمنام گفت: عزت و سربلندی ایران اسلامی نتیجه مجاهدت و ایثارگری شهدا است.

به گزارش ایرنا،  پیکر مطهر ۲ شهید گمنام جوان ۱۷ و ۱۹ ساله روز سه‌شنبه با حضور مقامات ارشد و جامعه ورزش و روی دستان جامعه ورزش ایران از تالار هندبالِ شهید حاج قاسم سلیمانی تشییع و در میدان اصلی وزارت ورزش آرام گرفتند.

در مراسم تشییع این ۲ شهید گمنام سردار علی فضلی جانشین و معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران، سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، سیدرضا صالحی‌امیری  رییس کمیته المپیک، سیدشهاب‌الدین عزیزی خادم رییس فدراسیون فوتبال و پیشکسوتان عرصه ورزش‌، قهرمانان و رییسان فدراسیون‌های ورزشی حضور داشتند.

عزیزی خادم در حاشیه این مراسم گفت: در ۴۰ سال گذشته شهدا نقش مهمی در پایداری و عزت ایران داشتند و اکنون هر چه داریم مدیون رشادت‌ها و ایثار این عزیزان است. آنچه که امروز جامعه ورزش در مراسم تشییع ۲ شهید عزیز انجام دادند قدردانی از رشادت‌های این عزیزان است.

رییس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه حضور گسترده جامعه ورزش در تشییع این عزیزان کمترین کار برای قدردانی از شهدا است گفت: ما باید در تمام لحظات و همه جا یاد و نام شهدا را زنده نگه داریم و این باید تبدیل به یک فرهنگ در کشور شود.

رییس فدراسیون فوتبال ایران این را هم گفت: بخشی از اقدامات فدراسیون کار فرهنگی است و بنا داریم در سه بازی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از خانواده شهدا و شماری از جانبازان عزیز را به استادیوم ببریم تا دیدارهای تیم ملی فوتبال را از نزدیک نگاه کنند.

وی همچنین درباره سفر برون مرزی تیم‌های فوتبال و مخالفت وزارت ورزش این را گفت: من این خبر را اکنون شنیدم و اجازه اردو خارجی را شورای برون مرزی می‌دهد. امروز باید از حاشیه پرهیز کنیم و به یاد شهدا باشیم.

عزیزی‌خادم بدون پاسخ به سوالی درباره ارتباط خود با  فردی به نام امیر اسکندری، ادامه داد: امروز به برکت شهدا و نام آنها به این مراسم آمده ایم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha