پیکر مطهر ۲ شهیدگمنام در وزارت ورزش آرام گرفت

تهران - ایرنا- پیکر مطهر ۲ شهید گمنام جوان ۱۷ و ۱۹ ساله روز سه‌شنبه با حضور مقامات ارشد و جامعه ورزش و روی دستان جامعه ورزش ایران از تالار هندبالِ شهید حاج قاسم سلیمانی تشییع و در میدان اصلی وزارت ورزش به خاک سپرده شدند.

به گزارش ایرنا، این ۲ شهید گمنام که در عملیات بدر در شرق دجله و خیبر در جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نایل شدند با حضور گسترده مردم و جامعه ورزش از درب مجموعه ورزشی انقلاب به سمت سالن هندبال مزین به نام شهید حاج قاسم سلیمانی تشییع شدند. این شهیدان در میدان اصلی وزارت ورزش و جوانان در جایگاه ابدی آرام گرفتند تا میهمانان نام آشنای ورزش ایران شوند.

مراسم تدفین این ۲ شهید بزرگوار توسط پدر شهید احمدی روشن انجام شد.

در مراسم تشییع این ۲ شفهید گمنام سردار «علی فضلی» جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران، «سیدمحمد حسینی» معاون امور مجلس رییس جمهوری، سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، سیدرضا صالحی‌امیری  رییس کمیته المپیک و پیشکسوتان عرصه ورزش، قهرمانان و رییسان فدراسیون‌های ورزشی نیز حضور داشتند.

پس از آغاز فعالیت دولت سیزدهم، سجادی وزیر ورزش و جوانان در راستای پایبندی به رویکرد انقلابی دولت سیزدهم و ترویج فرهنگ ایثار در ورزش، مهرماه امسال طی مکاتبه با ستاد بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس درخواست کرد تا شهدای جوان با توجه به نام وزارت ورزش و جوانان در این محل تشییع و به خاک سپرده شوند.

پیش‌تر و در سال ۹۴ پیکر مطهر یک شهیدگمنام ۲۲ ساله که در منطقه عملیاتی فاو به شهادت رسیده بود در فدراسیون جانبازان و معلولان به خاک سپرده شده است و یکسال پس از آن پیکر پاک شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس در محوطه فدراسیون تکواندو، تشییع و در خانه ابدی آرام گرفت.

همچنین در سال ۹۸ پیکر مطهر شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس که در عملیات کربلای ۵ و در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل شد در فدراسیون کشتی تشییع شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha