۲۸ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۰
کد خبرنگار: 5196
کد خبر: 84617482
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ویروس اومیکرون در کمین واکسن نزده ها است

قزوین-ایرنا- رئیس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی،خدمات بهداشتی و درمانی قزوین گفت: تزریق دُز سوم واکسن می‌تواند بدن افراد را در برابر موج ابتلای گسترده به ویروس کرونا با سویه جدید اومیکرون ایمن کند بنابراین این ویروس در کمین واکسن نزده ها است.

صفر فیض الهی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:ویروس کرونا با سویه جدید اومیکرون، به دلیل تجمع گسترده در  دستگاه تنفسی فرد مبتلا قدرت سرایت و انتقال پذیری بیشتری دارد. 

وی با بیان اینکه این ویروس برای افرادی که واکسیناسیون آن ها ناقص می باشد بسیار خطرناک است، اظهار داشت: متاسفانه برخی افراد سویه جدید ویروس کرونا را جدی نگرفته و همچنان در برابر این ویروس عادی انگار هستند. 

رییس گروه بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین، تهویه هوای مناسب و دوری از هرگونه تجمع در محیط‌های بسته مثل اتاق، ادارات، سیستم حمل و نقل عمومی و منازل را مهمترین راهکار برای پیشگیری از شیوع این بیماری دانست و عنوان کرد: تزریق دُز سوم واکسن بدن افراد را در برابر موج ابتلای گسترده این ویروس ایمن تر می کند.

فیض الهی با بیان اینکه هیچ گونه محدودیتی در انجام واکسیناسیون وجود ندارد،اظهار داشت: به زودی یک محموله جدید واکسن نیز وارد استان خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha