جاده توره - زالیان پس از ۸ ساعت بازگشایی شد

اراک - ایرنا - رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: بارش برف و کولاک جاده توره - زالیان را از ساعت یک بامداد امروز (سه‌شنبه) مسدود کرده بود که با تلاش‌ شبانه‌روی دستگاه‌های خدماتی، پلیس راه امدادرسانی، پس از هشت ساعت بازگشایی و تردد در آن برقرار شد.

سرهنگ «محمد پورشمس» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیشتر مسیرهای ارتباطی استان مرکزی از جمله اراک - قم ، خمین - الیگودرز، خمین - دلیجان، خمین - اراک ، ساوه - همدان، گردنه دخان، کنار گذر اراک ، اراک - شازند ، شازند- هندودر، اراک - توره ، توره - زالیان ، اراک - فرمهین ، آزاد راه ساوه - تهران از شب گذشته تا صبح امروز (سه‌شنبه) با بارش برف و کولاک همراه بودند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: تردد در همه مسیرهای این استان برقرار است و با توجه به اینکه در حال حاضر آفتاب بر بیشتر جاده‌ها تابیده، تردد روان شده و دیگر نیازی به زنجیر چرخ نیست.

سرهنگ پورشمس اظهار داشت: تنها در مسیر گردنه ساقی کنار گذر شمالی اراک کولاک و باد شدید حاکم است که ماموران پلیس راه این مسیر را مسدود و برای جلوگیری از بروز حوادث ترافیکی، اجازه تردد به خودروها را نمی‌دهند.

وی تاکید کرد: نیاز است مردم در روزهای سرد و برفی از ترددهای غیرضرور در جاده‌ها بپرهیزند و در صورت نیاز از وضعیت راه‌ها مطلع شوند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی افزود: همچنین رانندگان برای سفر در جاده‌های برفی باید زنجیر چرخ و سایر تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند، با سرعت مطمئنه رانندگی کنند و فاصله طولی با خودروی مقابل را رعایت کنند.

سرهنگ پورشمس گفت: ماموران پلیس راه در تمام جاده‌های استان مرکزی حضور دارند و به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

استان مرکزی با مساحتی معادل ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده و بر اساس آخرین تقسیمات کشوری دارای ۱۲ شهرستان، ۲۳ بخش، ۲۳ شهر، ۶ دهستان، یک هزار و ۳۹۴ آبادی دارای سکنه و ۴۶ آبادی خالی از سکنه است.
استان مرکزی اتصال دهنده شهرهایی نظیر تهران و قم به استان های همجوار مانند استان لرستان و همدان است.
استان مرکزی ۶ هزار و ۳۳۰ کیلومتر راه دارد که از این میزان چهار هزار و ۴۱۰ کیلومتر آن راه روستایی و یک هزار و ۹۲۰ کیلومتر راه بین شهری است.
از جمله آزاد راه‌ها و بزرگراه‌های موجود در استان مرکزی می‌توان به آزاد راه تهراه- ساوه - سلفچگان، آزاد راه ساوه- همدان، اراک- خرم آباد، سلفچگان- اراک، بزرگراه اراک- ملایر، اراک - خمین، خمین- محلات - دلیجان، خمین- گلپایگان، اراک- فرمهین و قم- اصفهان اشاره کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha