مجموع ارتفاع برف در شهرستان کوهرنگ به ۶۸ سانتی‌متر رسید

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به بارش‌های سامانه فعال در استان، گفت: این سامانه ۲۳ سانتی‌متر برف در شهرستان کوهرنگ به همراه داشت و مجموع ارتفاع برف در این ایستگاه را به ۶۸ سانتی‌متر افزایش داد.

مهران چراغپور روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه در شهرکرد ۲.۵ میلیمتر بارش و سه سانتی‌متر برف، در لردگان ۶.۸ میلیمتر، کوهرنگ ۱۵.۵ میلیمتر، اردل ۱.۴ میلیمتر و یک سانتی‌متر برف، فرخشهر ۴ سانتی‌متر برف، و دوآب صمصامی ۲.۵ میلیمتر بارش و در برخی نقاط دیگر استان نیز کمتر از یک میلیمتر بارش به همراه داشت.

وی تصریح کرد: این بارش‌ها تا پایان وقت روز سه‌شنبه در برخی نقاط استان فعال است و پس از آن استان خارج می‌شود.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری همچنین از ورود یک سامانه بارشی دیگر به استان خبر داد و گفت: این سامانه در کوهرنگ بارش‌های ضعیفی را به دنبال خواهد داشت و پنجشنبه عصر و شب در نیمه غربی استان و گردنه‌ها بارش ضعیف برف پیش‌بینی می‌شود.

مسدود شدن گردنه‌های شاهمنصوری و چری در شهرستان کوهرنگ

فرماندار کوهرنگ نیز از مسدود شدن گردنه‌های شاهمنصوری و چری این شهرستان به سبب کولاک برف و نبود دید کافی خبر داد و گفت: با مسدود شدن ۲ این گردنه راه ارتباطی ۱۲۰ روستا با مرکز شهرستان قطع شده است.

مرتضی زمانپور افزود: ارتفاع برف در گردنه‌ها به ۷۰ سانتی‌متر می‌رسد و نیروهای راهداری و هلال احمر در حال خدمات‌رسانی به خودروهای در راه مانده هستند.

کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد و محورهای مواصلاتی این استان به خوزستان متصل است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha