محور ارتباطی نهاوند - نورآباد به علت کولاک برف همچنان مسدود است

همدان - ایرنا- جانشین رییس پلیس راه استان همدان گفت: ممنوعیت تردد در محور ارتباطی نهاوند - نورآباد در استان همدان که به علت کولاک شدید برف از عصر دیروز مسدود شده، همچنان به دلیل شرایط محور(بارش سنگین برف و لغزندگی سطح جاده) ادامه دارد.

سرهنگ «غلامعلی همایی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اینک به جز محور نهاوند - نورآباد و جاده گنجنامه(همدان - تویسرکان) تمامی مسیرهای ارتباطی استان همدان باز و تردد خودرو در آنها جریان دارد.

به گفته وی، ریزش برف از شب گذشته در محورهای ارتباطی اصلی استان همدان آغاز شده، موجب لغزندگی سطح جاده در تمامی مسیرهای استان شده و برهمین اساس به رانندگان توصیه می شود حتما تجهیزات ایمنی زمستانی به همراه داشته باشند.

جانشین رییس پلیس راه استان همدان افزود: بارش برف و کولاک هوا، لغزندگی و یخ زدگی سطح جاده منجر به کند شدن تردد خودروها در بیشتر محورهای ارتباطی استان همدان شده و در این شرایط تردد بدون زنجیز چرخ از محورهای کوهستانی و برف گیر استان مانند گردنه اسدآباد ممکن نیست.

سرهنگ همایی اظهار داشت: به عموم مردم توصیه می شود از سفرهای غیرضروری در این شرایط خودداری کنند و در صورت لزوم انجام سفر ضمن اطمینان از سلامت فنی خودرو، تجهیزات ایمنی زمستان و زنجیر چرخ را حتما به همراه داشته باشند.

به گزارش ایرنا، کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت که بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، تمام ابری، همراه با ریزش برف و وزش شدید باد پیش‌بینی می‌شود.

پلیس راه استان همدان با ۱۰۱ تیم در راستای اجرای طرح زمستانی در مسیرهای ارتباطی و محورهای کوهستانی استان حضور دارند.

همچنین ۳۴ پایگاه ثابت و سیار تیم راهداری با ۳۱۲ دستگاه خودرو کمک دار و ماشین آلات برف روب و نمک پاش و ۵۳۳ نفر نیرو در ۱۶ گردنه و ۴۵ نقطه برفگیر استان همدان مشغول کار و خدمت رسانی هستند.

جمعیت هلال احمر استان همدان نیز با ۱۹ پایگاه امداد جاده ای ثابت، سیار، کوهستان و یک پایگاه هوایی و با بهره گیری از  ۱۲۰ دستگاه خودرو در آماده باش برای خدمت رسانی هستند.

استان همدان دارای بیش از پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه شامل سه هزار و ۳۵۹ کیلومتر راه روستای، یک هزار و ۵۴ کیلومتر راه فرعی، ۹۴۰  کیلومتر راه اصلی و بزرگراه و ۸۵ کیلومتر آزاد راه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha