۱۵ دستگاه ماینر استخراج رمز ارز در پاکدشت کشف شد

تهران- ایرنا- مدیر منطقه برق پاکدشت گفت: با شناسایی یک مزرعه استخراج رمزارز در پاکدشت، ۱۵ دستگاه ماینر قاچاق کشف و توقیف شد.

حمیدرضا نادری روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ماموران منطقه برق پاکدشت در راستای طرح شناسایی و برخورد با استخراج ارز دیجیتال، محل نگهداری مقادیری ماینر غیرمجاز را در یک کارگاه تولیدی نیمه فعال شناسایی کردند و اقدامات قانونی برای برخورد با این تخلف انجام شد.

وی افزود: این مزرعه استخراج رمزارز در یک کارگاه نیمه فعال، در یکی از مناطق حاشیه‌ای پاکدشت فعالیت داشت که با استفاده از تعرفه‌های مختلف برق و با استفاده از ۱۵ دستگاه ماینر، نسبت به استخراج رمزارز اقدام می‌کرد.

نادری گفت: بازرسان منطقه برق پاکدشت با حضور عوامل انتظامی و حکم قضایی این دستگاه‌ها را توقیف کردند و به پلیس آگاهی تحویل دادند.

مدیر منطقه برق پاکدشت اظهار داشت: بر اساس اعلام نظر کارشناسان، قیمت این دستگاه‌ها بالغ بر سه میلیارد ریال است.

وی افزود: هفته گذشته نیز با تلاش مأموران منطقه برق پاکدشت، ۱۷ دستگاه ماینر از ۲ مزرعه استخراج رمز ارز در این شهرستان توقیف شده بود.

مدیر منطقه برق پاکدشت اضافه کرد: از شهروندان درخواست می‌شود، در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از سامانه ۱۲۱ مرکز فوریت‌های برق و یا شماره تلفن ۰۲۱۳۶۰۲۵۳۰۲ به بازرسان این شرکت اطلاع دهند تا به سرعت نسبت به جمع‌آوری این دستگاه ها اقدام شود.

وی ادامه داد: تاکنون با تلاش عوامل برق پاکدشت، ۸۹ مزرعه استخراج رمز ارز با بیش از چهار هزار و ۱۵۰ دستگاه ماینر در این شهرستان کشف شده است.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha