هشدار روسای شرکت‌های هواپیمایی آمریکا در خصوص تاثیر اینترنت نسل پنجم بر هواپیماها

تهران-ایرنا- مدیران ارشد شرکت‌های هواپیمایی آمریکا در مورد یک بحران هوایی "فاجعه‌بار" و تاثیر اینترنت نسل پنجم بر هواپیماها پس از اجرایی شدن اینترنت نسل پنجم (۵ جی) از سوی شرکت‌های‌ای تی‌اند تی و ورایزون در روز چهارشنبه آینده، هشدار دادند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از "الجزیره"، شرکت‌های هواپیمایی آمریکا هشدار دادند که امواج اینترنت نسل پنجم می‌توانند در عملکرد چندین هواپیما اختلال ایجاد کرده و باعث سردرگمی صدها مسافر هوایی در آمریکا شوند.  
مدیران ارشد خطوط هوایی امریکن ایرلاینز، دلتا ایر لاین، یونایتد ایرلاینز، ساوث وست ایرلاینز و دیگران گفتند: در صورت اجرای اینترنت نسل پنجم در مراکز اصلی ما،  اکثریت مسافران و پروازهای باری زمینگیر خواهند شد.  
اداره هوانوردی فدرال آمریکا هشدار داده است که تداخل احتمالی امواج اینترنت ۵ جی با ابزارهای حساس هواپیما مانند ارتفاع سنج‌ها می‌تواند بر عملکرد هواپیماها در شرایطی مانند فرود با دید کم تأثیر بگذارد.  
این اداره افزود: این بدان معناست که در روزی مانند دیروز، بیش از یک هزار و ۱۰۰ پرواز و ۱۰۰ هزار مسافر با لغو، تغییر مسیر یا تاخیر پرواز مواجه خواهند شد.  
شرکت‌های "ای تی‌اند تی و ورایزون" که در یک قرارداد ۸۰ میلیارد دلاری توانسته‌اند مجوز ارائه اینترنت نسل پنجم را کسب کنند توافق کرده‌اند که در اطراف حدود ۵۰ فرودگاه در آمریکا فضای امن ایجاد کرده تا خطرات تاثیر امواج اینترنت نسل ۵ بر هواپیماها را کاهش دهند.  
شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی خواسته‌اند تکنولوژی اینترنت ۵ جی در فاصله ۳. ۲ کیلومتری از فرودگاه‌ها مورد استفاده قرار نگیرد.  
به گزارش ایرنا، شرکت‌های "ای تی‌اند تی و ورایزون" در تلاش‌اند تا با دسترسی گسترده‌تر به فرکانس‌های باند میانه نسل پنجم ارتباطات را بیشتر توسعه دهند. اما از آن‌جایی که هواپیماها برای تشخیص ارتفاع خود از ارتفاع‌سنج رادیویی استفاده می‌کنند، اداره هوانوردی آمریکا به خلبانان هشدار داده که در صورت عدم مشاهده زمین، به دلیل تداخل اینترنت ۵ جی در بعضی فرودگاه‌ها از این فناوری برای به زمین نشاندن هواپیماها استفاده نکنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha