میزان بارش برف در زنجان طی ۱۰ سال گذشته بی سابقه بوده است

زنجان - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان گفت: میزان بارش برف و استمرار آن در زنجان طی ۱۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.

صفی الله کرامتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز ۲۶ دی جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی فرماندهی و عملیات بحران برای هماهنگی بیشتر جهت رفع مشکلات ناشی از بارش سنگین برف با حضور دستگاههای عضو ستاد برگزار شد. 

این مسوول ادامه داد: شهروندان نیز در مواقع لازم کمک حال دستگاههای خدمات رسان بودند تا خدمات رسانی به شکل مطلوب تری ارائه شود و در این میان استاندار زنجان اولین دقایق بارش برف، این مساله را پیگیری، رصد و کنترل کرد.

وی با اشاره به نارضایتی مردم و مشکلات بوجود آمده در تردد ناشی از بارش برف سنگین اضافه کرد: اینکه گفته می شود مسوولان از بارش رحمت الهی غافلگیر شدند، چندان درست نیست، چرا که تلاش بر امداد رسانی بوده بطوری که شب گذشته بازگشایی و برفروبی معابر اصلی و فرعی در اولویت برنامه ای استراتژیک شهرداری بود و بیشترین بازگشایی ها انجام شد.

کرامتی افزود: به این مهم باید توجه داشت که به دلیل استمرار بارش برف در شهر زنجان نمک پاشی ها چندان اثری نداشت و  این کار وقتی کارآیی دارد که بارش برف  قطع شده باشد، تا بتوان پاکسازی انجام داد.

وی با بیان اینکه شامگاه دوشنبه نیز ستاد بحران به ریاست استاندار زنجان تشکیل شد، گفت: در این جلسه گزارش هایی ارائه و تدابیر و تمهیدات لازم اتخاذ و مقرر شد همه دستگاههای عضو ستاد با قدرت وارد عمل شوند که خوشبختانه نیروهای نظامی و انتظامی اعم از، ارتش و سپاه برای بازگشایی ها اعلام آمادگی کردند.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان خاطرنشان کرد: همه مسوولان استانی به ویژه اعضای ستاد بحران در صدد رفع مشکلات ناشی از بارش برف و همچنان در حالت آماده باش بوده و طبق تصمیم های اتخاذ شده نیز تمامی مدارس شیفت صبح و بعدازظهر امروز تعطیل است و دانش آموزان در بستر شاد آموزش های خود را دنبال خواهند کرد.

به گفته وی، کارکنان ادارات استان نیز  امروز /سه شنبه/ با ۲ ساعت تاخیر در محل کار خود حاضر می شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha