آموزش ۱۳۰۰ داوطلب به عنوان سلامت یار در جمعیت هلال احمر

تهران - ایرنا- سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر با اشاره به توسعه و گسترش اجرای طرح «سلامت یار» باهدف ارائه خدمات داوطلبانه غیرپزشکی گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۳۰۰ داوطلب آموزش‌دیده برای ارائه خدمات در ۶۵ مرکز درمانی دانشگاهی کشور آماده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر، وحید سلیمی در نشست برخط با معاونان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان‌ها و جمعی از مددکاران دانشگاه‌ها و مراکز درمانی منتخب  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خاطرنشان کرد: این طرح  از سال ۹۷ به‌صورت آزمایشی در برخی بیمارستان‌های استان البرز و تهران به اجرا درآمد، در این طرح قرار است با آموزش ۱۳۰۰ داوطلب آموزش‌دیده، حجم قابل‌توجهی از ظرفیت حمایتی و همراهی برای بیماران پیش از بستری به ۶۵ مرکز درمانی دانشگاهی کشور فراهم شود.

وی افزود: سلامت یاران در این طرح پس از اتمام دوره‌های آموزشی، طی مراحل گزینش و انجام آزمایش‌ها پزشکی و سلامت، تائید پزشک و هماهنگی با بیمارستان‌های مورد نظر، فعالیت خود را از ۱۳ رجب (مصادف با میلاد باسعادت حضرت علی (ع)) آغاز می‌کنند.

بر اساس این گزارش، سالمندان، کودکان، افراد دارای معلولیت و مشکلات جسمی و ذهنی که نیاز به بستری در بیمارستان‌ها دارند،   در اولویت دریافت خدمات طرح «سلامت یار» خواهند بود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha