تداوم مشکلات بارش برف سنگین در اردبیل؛  ادارات سه شنبه با ۲ ساعت تاخیر باز می‌شوند

اردبیل - ایرنا- مشکلات ناشی از بارش برف سنگین که از ۲ روز گذشته در استان اردبیل آغاز شده همچنان ادامه داشته و زندگی عادی شهروندان این استان را مختل کرده است.

به گزارش ایرنا، انباشته شدن برف در معابر و خیابان‌های شهر اردبیل موجب شد که رانندگان اردبیلی  دوشنبه روز سختی را سپری کرده و بسیاری از کارمندان نیز موفق به حضور در محل خدمت خود نشوند.

با وجود تلاش ماموران شهرداری اردبیل بسیاری از معابر اصلی و تقریبا تمامی معابر فرعی انباشته از برف بوده و تردد در سطح شهر به سختی صورت می‌گیرد.

همچنین امروز دهها خودرو نیز در جاده‌های برف و کولاکی استان گرفتار شدند که توسط امدادگران هلال احمر و ماموران پلیس راه کمک رسانی شدند.

تلاش راهداران برای بازگشایی ۵۰۰ راه روستایی مسدود شده از برف نیز ادامه داشته و انتظار می‌رود بسیاری از روستاها تا سه‌شنبه شب از محاصره برف خارج شوند.

تداوم وضعیت نابسامان جوی موجب شد تا استانداری اردبیل در بخشنامه‌ای  اعلام کرد که  روز سه شنبه  فعالیت ادارات در استان با ۲ ساعت تاخیر آغاز خواهد شد.

کاظم دبیرمعاون توسعه مدیریت استانداری اردبیل در این بخشنامه اعلام کرد که در تمامی شهرستان‌های استان به جز پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز مغان ساعت شروع فعالیت ادارات ۹ صبح خواهد بود.

همچنین برای چهارمین روز متوالی آموزش و پرورش استان اردبیل اقدام به تعطیلی کلاس های حضوری در بسیاری از شهرستان های این استان کرد.

روابط عمومی آموزش و پرورش  اعلام  کرد که با توجه به بارش برف و سردی هوا روز سه‌شنبه مدارس در تمام مقاطع تحصیلی در شهرستان‌های اردبیل، ارشق ، سرعین ، مشگین‌شهر ، لاهرود ، خلخال ، خورش‌رستم ، کوثر ، نمین ، نیر و هیر تعطیل می‌باشد.

بر اساس این اطلاعیه تمام آموزش‌ها در این مقاطع به صورت غیرحضوری و از طریق شبکه شاد انجام می‌گیرد.

در ۲ روز گذشته  اکثر مناطق استان اردبیل شاهد بارش برف بود. در شهر اردبیل ارتفاع برف ۳۹ سانتیمتر، سرعین و نیر ۶۲ سانتیمتر ، خلخال ۵۸ ، نمین ۳۵ سانتیمتر و دیگر شهرستانهای درگیر برف نیز بین۱۰ تا ۲۶ سانتیمتر بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha