صنوف عرضه‌کننده مایحتاج ارزان قیمت در اصفهان تقدیر می‌شوند

مدیرکل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: مجموعه های صنفی و بنگاهی که عرصه کالای مایحتاج مردم را برعهده دارند و زیر سقف قیمت به نفع مصرف کننده به فروش می رسانند،مورد تشویق و تقدیر قرار می گیرند.

احسان شهیر، روز دوشنبه در بازدید از بازار روز کوثر هفت اصفهان واقع در چهار راه وفایی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: امروز به همراه تعدادی از مسوولان مجموعه‌های نظارتی از سازمان صمت، تعزیرات،قاضی تعزیرات، بازرسی اتحادیه‌ اصناف و جهاد کشاورزی در بازار حضور یافته و کنترل قیمت کالاهای مصوب ستاد تنظیم بازار مورد بازدید قرار گرفت.
وی با تاکید به اینکه این بازدید به صورت سر زده صورت گرفته است،افزود: همچنین در راستای اعلام روند مصوب قیمت تخم مرغ برمبنای هر کیلو ۲۲ هزار تومان و اجرای نرخ گذاری در ستاد تنظیم بازار، بازدید میدانی از چندین فروشگاه زنجیره ای،مرکز فروش کالا و  نیز مرکز توزیع مستقیم تخم مرغ واقع در خیابان ولیعصر صورت گرفت.
مدیرکل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری اصفهان تصریح کرد:در این بازدید فروشگاه زنجیره ای کوثر هفت بیشتر موارد قیمت گذاری را رعایت و تحقیقات لازم از طریق فروشندگان آن صورت گرفت.
وی ادامه داد: در پی بازدید از دو فروشگاه دیگر شاهد افزایش قیمت درج شده و عدم رعایت ضوابط و قوانین مصوب ستاد تنظیم بازار بودیم که اعمال قانون انجام شد.

شهیر گفت:همچنین دو کارخانه تولید شکر و بنگاه بسته بندی و تفکیک تخم مرغ که براساس فاکتورهای اعلامی از نظر کاشناسی متخلف شناخته شدند، توسط تعزیرات حکومتی تشکیل پرونده شدند.  

وی تاکید کرد: انتظار داریم مردم به عنوان خریدار شکایات خود را در زمینه هرگونه تخلف صنفی از طریق سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت اعلام کنند تا مسوولان امر نظارت بر بازار، ورود پیدا و جلوی گران فروشی را بگیرند.
مدیرکل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری اصفهان همچنین از بازدید نمایندگی فروش مستقیم شرکت سیمرغ اصفهان خبر داد و افزود: این مجموعه صنفی به طور کامل مصوبه ستاد تنظیم بازار را اجرا نموده لذا از فرایند فروش شرکت مذکور تقدیر به عمل آمد.
شهیر همچنین از جشنواره ویژه بنگاه های عرصه کالا با اعلام قیمت شفاف به نفع مصرف کنندگان و ارائه خدمات آنها در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این جشنواره به صورت کشوری و نیز استانی و براساس فروش شفاف قیمت، خرید و سود برگزار می شود.

همچنین براساس گزارش محمد محلوجی بازرس اتاق اصناف از دو واحد صنفی بررسی شده برای فاکتورهای خرید شکر، تن ماهی، رب گوجه فرنگی گران فروشی دو فرم گزارش بازرسی گران فروشی برای تعزیرات حکومتی تنظیم و ارائه شد و نیز متصدی یک واحد صنفی فروش کالای اساسی روغن و شکر به دلیل اختلاف در درج قیمت مصرف کننده و فاکتورهای ارائه شده دو گزارش جهت ارائه به تعزیرات حکومتی تهیه شد.

اصفهان ۱۵ فروشگاه زنجیره ای کوثر جهت عرضه مستقیم کالا زیر نظر ستاد تنظیم بازار وابسته به سازمان ساماندهی و مشاغل شهری شهرداری دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha