مقام نظامی یمن: سرمایه گذاری در امارات با خطرات جدی مواجه خواهد شد

تهران - ایرنا - فرمانده کل نیروهای مسلح یمن تهدید کرد که در صورت ادامه تجاوزات امارات متحده عربی به یمن، سرمایه گذاری در امارات در آینده با خطر جدی مواجه خواهد شد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه المسیره یمن، «مهدی المشاط» فرمانده کل نیروهای مسلح یمن امروز (دوشنبه) اظهار داشت: در صورت ادامه تجاوز و جنایات و تلاش برای اشغال یمن، اقتصاد و سرمایه‌گذاری در امارات در آینده با خطرات جدی مواجه خواهد شد.  

وی با اشاره به هدف قراردادن ابوظبی توسط یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، این موفقیت را به مردم و نیروهای مسلح یمن تبریک گفت.  

سخنگوی انصارالله یمن به امارات متحده عربی هم در توئیتی هشدار داد که از دخالت‌های بیهوده در یمن و تجاوز به این کشور دست بردارد. 

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های یمن، «محمد عبدالسلام» امروز (دوشنبه) پس از هدف قرارگرفتن ابوظبی توسط یگان موشکی و پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در توئیتی نوشت:  یک کشور کوچک در منطقه که به دنبال خدمت به آمریکا و [ رژیم ] اسرائیل است ادعا کرده بود که از یمن فاصله گرفته است اما اخیرا برخلاف آنچه ادعا می‌کرد افشا شد.  

وی افزود: بنابر این معلوم است که دستش از یمن را باید باز داشت و یا به یاری خدا به سراغش رفت و دست او و دیگران را قطع کرد.  

شبکه المیادین امروز (دوشنبه) به نقل از منابع ویژه خود افزود: ۲۰ فروند پهپاد و ۱۰ فروند موشک بالستیک ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اهداف حساسی را در عمق خاک امارات هدف قرار دادند.  

این منابع به المیادین گفتند: عملیات نظامی در قلب شهر ابوظبی پایتخت امارات همچنان ادامه دارد و زبانه‌های آتش و دود در آسمان این شهر برخاسته است.  

خبرگزاری رسمی امارات (وام) هم از وقوع دو انفجار در نزدیک مخازن نفت و فرودگاه بین المللی ابوظبی پایتخت این کشور خبر داد. 

خبرگزاری رسمی امارات اعلام کرد که پیش از ظهر امروز (دوشنبه) یک انفجار در نزدیک مخازن شرکت نفت «ادنوک» و یک انفجار دیگر در فرودگاه بین المللی ابوظبی روی داده است. 

خبرگزاری امارات همچنین گزارش داد که بر اثر انفجار در مخازن نفتی، ۳ نفر کشته و ۶ نفر دیگر زخمی شدند.  

پلیس ابوظبی اعلام کرد که یک پاکستانی و دو هندی تبار در این انفجار کشته شدند. 

پیش از این حمله نیز یگان موشکی ارتش یمن در سال ۱۳۹۶ با موشک کروز تاسیسات هسته‌ای در ابوظبی را هدف قرار داد و از مقامات امارات خواسته بود که از دخالت‌های نظامی و تجاوز به کشور یمن خودداری کنند.

امارات به تازگی حملات خود به یمن را تشدید کرده است و نیروهای تحت امر خود را که گردان‌های «العمالقه» (غول) می‌نامند و از گروه‌های سلفی، تکفیری و داعش تشکیل شده است برای حمله به استان شبوه اعزام کرده است.  

به نوشته رسانه‌های یمن، امارات همچنین با انتقال سلاح و تجهیزات نظامی از طریق آب‌های سرزمینی یمن برای شبه نظامیان وابسته به خود تجاوزات خود را تشدید کرده است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha