روایت وزیر اقتصاد از دیدار مدیران عامل بانک‌ها با رییس جمهور

تهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد که رییس جمهور در دیدار با مدیران عامل بانک‌ها بر برگرداندن سود مازاد دریافتی، اعلام بدهکاران کلان بد حساب بانکی و توسعه وام قرض‌الحسنه تاکید کرد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، سیداحسان خاندوزی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: جلسه رییس جمهور با مدیران عامل بانک‌ها پس از یک دهه برگزار شد.

وی ادامه داد: برگرداندن سود مازاد دریافتی، اعلام بدهکاران کلان بدحساب بانکی، توسعه وام قرض‌الحسنه و دسترسی مردم به وام‌های خُرد مبتنی بر اعتبار سنجی (نه وثیقه و ضامن) از اولویت‌های وزارت اقتصاد بود که مورد تاکید قاطع ایشان قرار گرفت.

روایت وزیر اقتصاد از دیدار مدیران عامل بانک‌ها با رییس جمهور

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رییس‌جمهور صبح امروز (دوشنبه) در نشستی با تیم اقتصادی دولت و مدیران عامل بانک‌های خصوصی و دولتی پنج دستور ویژه به مدیران نظام بانکی صادر کرد.

بازنگری در نظامات و مقررات بانکی به نفع مردم و اجرای عدالت از جمله دستورات رییس‌جمهور به مدیران ارشد بانکی بود که از آنها خواست حداکثر تا پایان سال کارگروهی به‌منظور بازنگری در نظامات و مقررات بانکی توسط بانک مرکزی تشکیل شود و اعلام نتیجه کند.

سخت‌گیری بر بدحساب‌های حرفه‌ای، تسهیل پرداخت وام به مردم و اعتبارسنجی در ارائه تسهیلات خُرد به آنها به‌جای وثیقه و ضامن، واگذاری بنگاه‌های تولیدی تملیک شده توسط بانک‌ها و راه‌اندازی یا واگذاری سریع واحدهای تملک شده تولیدی از دیگر فرامین رییس‌جمهور در این نشست بود.

آیت‌الله رئیسی همچنین به مدیران بانک‌ها تأکید کرد به بدهکاران بدحساب میدان ندهند و اسامی آنها را منتشر و دست‌شان را از منافع عمومی قطع کنند.

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha