۲ هزارپرس غذای گرم و پنج هزار قرص نان بین سیل زدگان میناب توزیع شد

بندرعباس -ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی میناب گفت: بیش از ۲ هزار پرس غذای گرم وپنج هزار قرص نان بین مردم سیل زده این شهرستان توزیع شده است.

سرهنگ عباس قاسمی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای امداد رسانی به مردم سیل زده همه امکانات و ظرفیت ها فراهم است و نیروی انتظامی و پلیس با بکارگیری تمامی نیروها در ۲۴ ساعته و در اختیار گذاشتن تجهیزات و امکانات ۱۰۰ درصدی آمادگی برای خدمت‌رسانی به مردم شریف سیل زده پای کار است.

وی افزود : کارکنان انتظامی در این مناطق علاوه بر انجام وظایف ذاتی خود که برقراری نظم و امنیت است درحال کمک رسانی به مردم سیل زده هستند تا مردم نگران و دغدغه انتظامی و امنیتی نداشته باشند .
فرمانده نیروی انتظامی میناب اظهارداشت : نیروی انتظامی با همکاری  هلال‌احمر بیش از ۴۰۰ تخته پتو ، پنج هزار قرص نان بین سیل زدگان مینابی توزیع کرده است .
وی یادآور شد : هم اکنون بیش از ۴۰ دستگاه چادر جهت اسکان اضطراری سیل زدگان در میدان فرودگاه نصب شده است .
قاسمی بیان داشت:پلیس با همکاری عوامل راهداری و شهرداری برای روان سازی ترافیک درون شهری ، لایروبی معابر اصلی شهر و برون شهری و نجات خودروهای در مسیر سیلاب همکاری خوبی داشتند. 
وی همچنین  یک تیم عملیاتی به همراه چندین خودرو و نفر برای تامین امنیت روستاهای سیلزده  و تخلیه شده اعزام شده است. 

فرمانده ویژه میناب گفت: درپی بازگشایی اضطراری دریچه های سد استقلال این شهرستان ، تخلیه فوری سه روستای پایین دست سد شامل مازغ بالا، مازغ پایین و تنبک آغاز شد.

مجید سلحشور روز دوشنبه در گفت وگوبا ایرنا افزود: به علت بارندگی‌های شدید صبح امروز سه روستای شهرستان میناب با بیش از یکهزار نفر جمعیت در حال تخلیه کامل است واهالی این روستاها با کمک نیروی‌های قرارگاه مدینه منوره سپاه پاسداران به شهرک صنعتی تیاب و مدارس روستاهای دُهو، حکمی و تیاب در حال انتقال اند.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش ورودی آب به دریاچه سد میناب ،افزون‌بر ۱۰ روستا در مسیر روان آب خروجی سد استقلاب میناب قرار دارند که لازم است سریع تر تخلیه شوند.

سیل ویرانگر ۲۴ دیماه یکشنبه و دوشنبه هفته جاری تمام مناطق هرمزگان را در برگرفت و خسارت‌های فراوانی به زیر ساخت‌ها شامل آب برق مخابرات، راه پل‌ها واحدهای مسکونی و کشاورزی وارد کرد.

بر اساس آخرین آمار اعلامی از سوی ستاد مدیریت بحران استان، تا لحظه انتشار این خبر، آب ۶۷ روستا و برق افزون بر ۳۰ روستا قطع شده است و تلاش برای وارد مدار کردن آب  وبرق این روستاها ادامه دارد.
آبگرفتگی شدید در برخی معابر عمومی در شهر بندرعباس، میناب، رودان و منازل مسکونی نیز گزارش شده است و برآورد خسارت ها پس از اعزام تیم کارشناسی به مناطق اعلام خواهد شد.
محور رودان به زیارتعلی ( گدار مهتابی ) نیز دچار انسداد شده است که بنا بر گزارش های واصله تا ساعتی دیگر تردد در این محور جریان خواهد داشت.
براساس اعلام هواشناسی هرمزگان، میناب با ۲۷۲ و رودان با ۱۷۶ میلی‌متر بیشترین بارش ها را داشتند که آسیب بسیاری متحمل شدند و این بارش‌ ها موجب آب گرفتگی و جاری شدن سیلاب در برخی مناطق شهری و روستایی و خسارت به زیر ساخت های عمومی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha