پیرانشهر پربارش‌ترین شهر آذربایجان غربی در ۲۴ ساعت گذشته بود

ارومیه-ایرنا- رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی با اشاره به بارش ۴۳ میلی‌متری در پیرانشهر طی ۲۴ ساعت گذشته گفت: در این مدت شاهد بارش ۷۵ سانتی‌متر برف در این منطقه بودیم که بیشترین میزان در استان را به خود اختصاص داد..

مهدی صابری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارندگی ها از ابتدای هفته جاری تقویت شده است و این بارشها در مناطق جنوبی و مرکزی استان شدت بیشتری دارد.

وی با اشاره به میزان بارندگی در شهرهای مختلف آذربایجان غربی بیان کرد: ایستگاههای هواشناسی و باران سنجی استان در بوکان ۳۵، شاهین‌دژ ۳۰، سردشت ۲۷، اشنویه ۳۳، نقده ۳۳ و ارومیه ۹ میلیمتر بارندگی ثبت کرده اند که بیشترین میزان بارندگی در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: شهرستان چالدران با دمای منفی ۱۳ درجه و پلدشت با دمای مثبت سه درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و گرم ترین شهرهای استان ثبت شده و دمای ارومیه منفی هفت درجه سانتی گراد بوده است.

صابری افزود: هوای استان روز سه شنبه آرام توام با مه صبحگاهی و گاهی وزش باد پیش بینی می شود اما از روز چهارشنبه سامانه بارشی دیگری در استان فعال می شود که موجب بارش برف و وزش باد می شود.

وی با اشاره به کاهش محسوس دما در استان به میزان پنج تا ۱۰ درجه سانتی گراد ادامه داد: بارش متناوب برف و برودت هوا تا روز پنجشنبه ادامه دارد و لازم است تا شهروندان، کوهنوردان و رانندگان موارد ایمنی را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی در یک هفته گذشته شاهد بارش برف و باران بود این بارشها در مناطق کوهستانی و مرتفع و جاده ها همراه با کولاک برف است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha