۲۷ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۰۸
کد خبرنگار: 998
کد خبر: 84616751
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ثبت ۹۱ میلیمتر بارندگی طی ۴۸ ساعت در سرایان

بیرجند - ایرنا - رییس گروه پیش‌بینی و صدور پیش‌آگاهی‌های جوی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: یشترین بارش‌ها طی ۴۸ گذشته در روستای کریمو شهرستان سرایان با ۹۱ میلیمتر ثبت شد و بارش‌ها در استان ادامه دارد.

جواد نخعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس آخرین داده‌ها بعد از کریمو سرایان، فتح‌آباد خضری با ۸۵ میلیمتر، خضری با ۷۹ میلیمتر، فتح‌آباد و سرند فردوس با ۷۰ میلیمتر بیشترین میزان بارش‌های اخیر استان را به نام خود ثبت کردند.

وی گفت: طی ۲۴ ساعت آینده نیز وزش باد، وقوع رگبار باران و بارش تگرگ با شدت کمتر در استان پیش‌بینی می‌شود.

رییس گروه پیش‌بینی و صدور پیش‌آگاهی‌های جوی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی ادامه داد: با توجه به خروجی مدل‌های پیش‌یابی هواشناسی و تداوم ناپایداری‌های جوی وزش باد شدید، افزایش ابر و با شدت کمتر رگبار باران همراه با رعد و برق به‌ویژه در مناطق مستعد کوهپایه‌ای احتمال بارش تگرگ و در مناطق مرتفع و گردنه‌ها بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: همچنین تشکیل مه در جاده‌های کوهستانی و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.

نخعی گفت: با توجه به بارش‌های روزهای گذشته و ماهیت رگباری آن، وقوع روان‌آب و سیلابی شدن برخی مسیل‌ها و بروز خسارت قابل پیش‌بینی است.

وی افزود: روند تغییرات نسبی دمای هوا طی ۲ تا سه روز آینده کاهشی خواهد بود و پایان هفته جاری هوا سرد و یخبندان نیز تشدید می‌شود.

سامانه بارشی که از روز شنبه هفته جاری در خراسان جنوبی فعال شد از عصر دیروز (یکشنبه) تقویت شد و بیشترین بارش‌های شبانه‌روز گذشته در شهرستان سرایان ثبت شده است.

بارندگی ۲۴ ساعت گذشته باعث جاری شدن روان‌آب و سیلاب در چند شهرستان خراسان جنوبی شد که خسارات مالی در پی داشت اما تاکنون خسارت جانی در این استان گزارش نشده است.

اداره‌ کل هواشناسی خراسان جنوبی اواخر هفته گذشته درباره نفوذ توده هوای ناپایدار جوی و فعالیت سامانه بارشی در این استان هشدار سطح نارنجی (اقدام ضروری) صادر کرد و پیرو این هشدار روز گذشته نیز نسبت به تقویت و تشدید فعالیت سامانه بارشی به ویژه در بخش‌هایی از شرق استان هشدار سطح قرمز (اقدام فوری و همه‌جانبه) صادر شد.

۹۴ تیم امدادی و عملیاتی در استان برای امدادرسانی به حوادث احتمالی ناشی از بارش باران و سیل تا چهارشنبه در حالت آماده‌باش کامل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha