هوشمندسازی فناورانه رویکرد جدید دیوان محاسبات است

بوشهر-ایرنا- دادستان دیوان محاسبات گفت: هوشمندسازی از طریق فناورانه رویکرد جدید دیوان محاسبات است تا بتواند به صورت آنلاین و گسترده بر عملکردهای روزانه و روزمره دستگاه‎های دولتی نظارت داشته باشد.

به گزارش ایرنا، علی کامیار روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: نظارت دیوان محاسبات با این هدف است تا با پیشگیری لازم وظیفه اصلی دستگاه‎ها اجرایی شود.

وی بیان کرد: سیاست جدید دیوان محاسبات جلوگیری از اطاله رسیدگی و ارائه زودتر از موعد مقرر تفریغ بودجه است تا بتواند در تصمیم‎های آینده کمک کند.

کامیار ادامه داد: پیشگیرانه، فناورانه و مردم پایه از دیگر سیاست‎های اصلی دیوان محاسبات است و شاخص مردم پایه بدین معنی است که مردم در اطلاع رسانی تخلف باید کمک کنند.

کامیار افزود: مردم باید از گزارش‎های دیوان محاسبات مطلع شوند تا در افکار عمومی اطمینان حاصل شود در عملکرد دیوان محاسبات نظارت اصلی بر مصرف بیت المال اعمال شده است.

وی گفت: برخی از مدیران به دلیل آگاه نبودن از قوانین و اعمال سلیقه برخلاف قانون دچار تخلف‎هایی می‎شوند که در سیاست جدید دیوان محاسبات توجه و تذکر احتمالی نسبت  به مصرف بیت المال است.

کامیار اظهارداشت: دیوان محاسبات در تلاش است تا به صورت قوی در رسیدگی‎ها و نظارت‌ها وظیفه قانونی خود را انجام و بتواند نظارت موثر و بازدارنده را در موضوع فسادستیزی در کشور داشته باشد.

کامیار اضافه کرد: برخورد با تخلف‎های منجر به ویژه‎خواری، رانت‎خواری و چیزهایی که برای مردم مشمئز کننده است در اولویت کار دیوان محاسبات قرار دارد.

وی گفت: مطالبه جدی مردم این است تا دستگاه‏ها بتوانند قانون‌مدار باشند و نسبت به رعایت قوانین حداکثر تلاش خود را انجام دهند که دیوان محاسبات برای تحقق این مهم نقش اصلی و محوری دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha