رییس مرکز بهداشت شرق اهواز:واکسن پاستوکووک پلاس مختص دُز سوم است

اهواز – ایرنا – رییس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: واکسن پاستوکووک پلاس تنها واکسنی است که مختص دُز سوم ساخته شده و همه افراد با تزریق هر نوع واکسنی در ۲ دُز قبلی می‌توانند از آن استفاده کنند.

امراله مردانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: پاستوکوک پلاس واکسن بسیار موثری است و توصیه این است که افراد برای تزریق دُز سوم از همان نوع واکسن تزریق شده در ۲ دُز پیش، و پس از آن نزدیک ترین واکسن از نظر ساختاری به توصیه بهداشت پاستوکوک پلاس است و تاثیرپذیری خوبی بر روی سویه اُمیکرون دارد.

وی افزود: بهترین راه برای پیشگیری و کنترل ویروس اُمیکرون این است که نسبت به تزریق سه دُز واکسن اقدام کنیم و منتظر یک نوع واکسن خاص نباشیم چون تمرکز برروی یک نوع واکسن کار ما را سخت کرده است.

مردانی ادامه داد: برای افرادی که منتظر دُز دوم واکسن آسترازنکا هستند منتظر محموله جدید هستیم اما برای دُز سوم می‌توانند پاستوکووک پلاس تزریق کنند.

رییس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: بسیاری از افرادی که دُز اول و دوم واکسن سینوفارم تزریق کرده‌اند برای تزریق دُز سوم تمایل به آسترازنکا دارند در حالی که تا مدتها قبل به دلیل شایعات در خصوص برخی عوارض آن، استقبال چندانی از این واکسن نمی‌شد.

به گفته رییس مرکز بهداشت خوزستان تاخیر در تزریق نوبت دوم واکسن کرونا در این استان حدود ۱۵ درصد و تاخیر در نوبت سوم ۵۷ درصد است که نگران کننده است.

هم اکنون تمام شهرستان‌های خوزستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند. تاکنون بیش از ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار دُز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha