میزان بارش برف در شهر میاندوآب رکورد ۱۷ ساله را شکست

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی میاندوآب با اشاره به اینکه میزان بارش برف در ۲۴ گذشته در این شهرستان ۳۰ سانتیمتر ثبت شد، گفت: این میزان بارش در ۱۷ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

احمدعلی بنایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این درحالی است که در بهمن ماه سال ۱۳۸۳، بارش برف در یک شبانه روز بالای ۳۰ سانتیمتر در میاندوآب ثبت شده و تاکنون این میزان بارش در طول ۲۴ ساعت رخ نداده است.

وی افزود: همچنین در شبانه روز گذشته بیشترین بارش برف در ایستگاه باران‌سنجی "اسماعیل کندی" به میزان ۵۰ سانتی متر ثبت شده‌است.

وی گفت: همچنین در این ۲۴ ساعت میزان بارش برف ثبت شده در ایستگاه دهستان "مرحمت‌آباد" (گوگ‌تپه) ۳۷ سانتیمتر، "تپه‌رش" ۳۵ و "قرمزبلاغ" ۳۱ سانتیمتر و "چاخراحمد" ۲۵ سانتیمتر بوده است.

وی اضافه کرد: در سال زراعی‌جاری بارش ۱۳۲.۴ میلی‌متری نزولات آسمانی در میاندوآب ثبت شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که به میزان ۱۱۲.۴ میلیمتر بود، ۱۸ درصد افزایش دارد.

وی با اشاره به اینکه میزان بارش‌ها در میاندوآب نسبت به دوره آماری ۵۰ سال گذشته نیز ۲۶ درصد افزایش دارد، گفت: با توجه به تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی دمای هوا از روز گذشته در این شهرستان کاهش یافته و افت دما تا روز چهارشنبه ادامه دارد.

وی بیان کرد: از اواخر روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی جدید از روز پنج‌شنبه تا جمعه شاهد بارش برف در شهرستان خواهیم بود.

بارش برف که همزمان با ورود سامانه بارشی به آذربایجان غربی در میاندوآب از صبح روز گذشته در این شهرستان آغاز شده و هم‌اکنون ادامه دارد و در پی بارش برف، علاوه‌بر به تعطیلی کشاندن مدارش و خوشحالی مردم و به ویژه کشاورزان، بیشتر مسافران و رانندگان در شبانه روز گذشته در محورهای مواصلاتی میاندوآب گرفتار شدند که توسط نیروهای امدادی به آنها امدادرسانی شد.

شهرستان میاندوآب با بیش از ۲۸۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha