دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: نباید تحریف دفاع مقدس را کوچک شمرد

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه نباید مساله تحریف دفاع مقدس را کوچک شمرد، گفت: تحریف دفاع مقدس، یعنی تحریف تاریخ و مودجودیت انقلاب اسلامی؛ از این رو این مساله بسیار خطرناک است و باید آن را جدی گرفت.

به گزارش روز دوشنبه گروه علم و آموزش ایرنا، سعیدرضا عاملی در بیست و یکمین جلسه شورای عالی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه متاسفانه برخی‌ آزادانه هر مطلبی که می‌خواهند در خصوص دفاع مقدس بیان می‌کنند، اظهار داشت: با وجود اینکه نسل جنگ حی و حاضر هستند و به حقایق جنگ شهادت می‌دهند، اما بعضی‌ها اقدام به تحریف این حماسه عظیم می‌کنند که باید جلوی آن‌ها را گرفت.  

وی اضافه کرد: اگر نسلی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند از دنیا بروند، تحریف چندین برابر خواهد شد و باید موضوع تحریف جدی گرفته شود و از ظرفیت آن‌ها در راستای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس استفاده کرد.  

دبیر شورای عالی انقلاب اسلامی با اشاره به موضوع آئین‌نامه نحوه رسیدگی به تخلفات و اتهامات تحریف کنندگان تاریخ، وقایع و اسناد دفاع مقدس گفت: با تصویب این آئین‌نامه یک الزام حقوقی در برخورد با تحریف‌ کنندگان ایجاد خواهد شد.

در ادامه این جلسه سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حرم، امنیت و سلامت، اظهار داشت: در این نشست آئین‌نامه‌های «نحوه رسیدگی به تخلفات و اتهامات تحریف کنندگان تاریخ، وقایع و اسناد دفاع مقدس»، «ساماندهی فعالیت‌های پژوهشی دفاع مقدس» و «حفاظت و مرمت آثار ملموس مناطق عملیاتی و یادمان‌های دفاع مقدس» برای ارائه به هیأت امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس جهت تصویب نهایی، توسط اعضای شورای عالی هماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مسئول تشخیص تحریف دفاع مقدس، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است، تصریح کرد: نظارت بر کتب‌ دفاع مقدس و آثاری که در این حوزه تولید می‌شود نیز بر عهده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است.

در ادامه این نشست، سردار سرتیپ پاسدار علی فضلی جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز با اشاره به اینکه دفاع مقدس آنقدر استوار و محکم است که تحریف بر آن کارساز نیست، اظهار داشت: تنها قطعه‌ای که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سراغ داریم که عمل به قرآن و احکام در آن موج می‌زند، هشت سال دوران دفاع مقدس است و این موضوع بر هیچ‌کس پوشیده نیست و عین بیان صریح امامین انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه امروز دو دغدغه مهم در حوزه دفاع مقدس وجود دارد، گفت: نخستین دغدغه، پیشگیری از تحریف دفاع مقدس است که تذکرات، یادآوری‌ها، نظارت‌ها در این حوزه انجام می‌شود و دوم تخلفات و جرائمی است که اگر به آن‌ها رسیدگی نشود عین حوادث دیگر که هزینه جرم پایین است و جرم تکرار می‌شود ممکن است تحریف و اشکال جدید آن ایجاد شود.

به گزارش شورای عالی انقلاب فرهنگی، بیست و یکمین جلسه شورای عالی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با حضور سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، نمایندگان قوه قضاییه، معاونین فرماندهان نیروهای مسلح و معاونین وزرای مربوطه برای بررسی سه آیین‌نامه در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha