آشنایی کامل با بیمه اموال و خسارات تحت پوشش

امروزه هر شخصی با توجه به وضعیت و شرایط شغلی و یا شرایط اقتصادی که دارد می‌تواند خود را بیمه کند و از مزایای بیمه نامه‌ها در هنگام رخ دادن حوادث و یا خطرات ناشی از حوادث طبیعی و غیرطبیعی استفاده کند.

بیمه نامه‌های زیادی وجود دارد که اکثر آنها اختیاری هستند و افراد می‌توانند به انتخاب خود و مناسب با شرایط و وضعیت زندگیشان، خود را تحت پوشش این بیمه نامه‌ها قرار دهند.

یکی از پرکاربردترین بیمه نامه‌ها که بیشتر افراد برای اموال و دارایشان مورد استفاده قرار می‌دهند بیمه اموال است. بنابر شرایط و ضوابطی که در این بیمه نامه درج شده افراد می‌توانند دارایی‌ها و اموال خود را تحت پوشش این بیمه نامه قرار دهند. هدف ما از ارائه این مطالب آشنایی شما همراهان عزیز با بیمه اموال و شرایط و خسارات تحت پوشش این بیمه نامه است که بتوانید در انتخاب درست بیمه نامه و با پوشش‌های مورد نیاز به صورت واقع بینانه عمل کنید.

معرفی بیمه اموال

آشنایی کامل با بیمه اموال و خسارات تحت پوشش

بیمه نامه اموال یکی از زیر مجموعه‌های بیمه خسارت محسوب می‌شود که برای خسارات ناشی از حوادث طبیعی و غیرطبیعی می‌باشد و دارایی‌هایی مانند خانه، اماکن خصوصی، کارخانه‌ها، ملک، دام و وسایل کشاورزی و مهندسی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

طبق قوانین و شرایطی که در بیمه نامه اموال مندرج شده است، بیمه‌گر موظف است و تعهد دارد که خسارات وارد شده به بیمه‌گذار را جبران کند این خسارات وارد شده می‌تواند (آتش سوزی، سیل، رانش زمین، صاعقه و...) باشد که طبق قرارداد بیمه‌گر موظف به پرداخت خسارات وارد شده می‌باشد.

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم بیمه اموال یکی زیر شاخه های بیمه خسارت می‌باشد که خود بیمه اموال هم دارای انواع مختلفی از بیمه نامه‌ها است که ما در اینجا به معرفی آنها می‌پردازیم.

معرفی انواع بیمه اموال

بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی یکی از زیرشاخه‌های بیمه اموال است که خسارات مالی را بر اثر حوادثی مانند انفجار، آتش سوزی و صاعقه تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

بیمه باربری

در بیمه نامه باربری اگر در هنگام بارگیری و تخلیه بار خساراتی به اموال بیمه‌گذار وارد شود بیمه‌گر باید جبران خسارات کند.

بیمه مهندسی

در بیمه نامه مهندسی طبق شرایط اگر ماشین آلات و تجهیزات مهندسی دچار خسارت شوند بیمه‌گر موظف به پرداخت خسارات وارد شده می‌باشد.

بیمه هواپیما

این بیمه نامه، هواپیما را مانند بدنه، خطرهای کلی، مسافرین هواپیما و بارهای مسافرین و... را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

توجه!

نکته‌ای که در اینجا قابل ذکر است، بیمه آتش سوزی شامل بیمه زلزله، طوفان، سیل و... هم می‌شود و همه این بیمه نامه‌ها را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

موارد تحت پوشش بیمه نامه اموال

خسارات وارد شده به کالا و اموال در حین حمل و نقل

خسارات ناشی از سیل و طوفان و زلزله

خسارات وارد شده به دام و طیور

خسارات ناشی از سهل انگاری کارگران

خسارات ناشی از برخورد اجسام با اموال بیمه شده

خسارات وارد شده به تجهیزات و ماشین آلات مهندسی و کشاورزی

خسارات ناشی از آتش سوزی، انفجار و صاعقه

خسارات وارد شده به وسایل نقلیه مانند اتومبیل ، کشتی و هواپیما و...

سایر موارد خاص که مورد نظر بیمه‌گذار باشد به جزء استثنائات موجود در شرایط عمومی بیمه نامه

موارد خارج از پوشش بیمه اموال

خسارات جانی بر اثر آتش سوزی

خسارات بر اثر جنگ و درگیری و نزاع

خساراتی از جمله معیوب بودن کالا یا اموال

خسارات ناشی از معیوب بودن ماشین آلات و تجهیزات مهندسی و کشاورزی

بیماری‌های ناشی از حادثه برای دام

شورش و اعتصاب کارگران

مدت اعتبار بیمه اموال چقدر است؟

این بیمه نامه طبق خواسته‌ی بیمه‌گذار می‌تواند به صورت روزشمار، کوتاه مدت، یکساله باشد و بعد از اتمام اعتبار بیمه‌گذار می‌تواند برای تمدید مجدد به شرکت‌های بیمه  مراجعه کند.

پوشش کامل انواع بیمه اموال توسط سامانه نماینده

آشنایی کامل با بیمه اموال و خسارات تحت پوشش

طبق توضیحاتی که در بالا دادیم بیمه اموال راهکاری مناسب و هوشمندانه برای دور ماندن اموال و دارایی از خطرات احتمالی می‌باشد. و افراد با استفاده از بیمه نامه اموال به سهولت می‌توانند خسارات وارد شده به اموال و دارایی خود را از شرکت‌های بیمه دریافت کنند. سامانه نماینده با چندین سال سابقه درخشان در فروش انواع بیمه نامه‌ها در کشور منطبق با نیاز مشتریان خود بیمه اموال را و انواع بیمه اموال را برای کاربران خود ارائه می‌دهد، همچنین مشتریان می‌توانند از پوشش‌های متنوع بیمه اموال در طول قرارداد بهرمند شوند و در صورت بازخرید می‌توانند به صورت کوتاه مدت دوباره اقدام به خرید بیمه نامه اموال از سامانه نماینده (enamayandeh.com) کنند.

 شما می‌توانید جهت مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیمه نامه اموال و سایر بیمه نامه‌ها با کارشناسان و مشاورین مجرب سامانه نماینده در ارتباط باشید و بتوانید با اطلاعات کافی اقدام به خرید بیمه نامه‌ها کنید.

آشنایی کامل با بیمه اموال و خسارات تحت پوشش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha