ملکی: چین برای ووشوی ایران خوش یُمن است/ تلاش برای تکرار افتخارات

تهران- ایرنا- مدیر تیم‌های ملی ووشو ایران گفت: مسابقاتی که در چین برگزار می‌شود برای ما خوش یُمن است و تلاش می‌کنیم در بازی‌های آسیایی هانگژو نیز مثل گذشته افتخار آفرین باشیم.

«مجید ملکی» در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: اردوی تیم‌های ملی را در دو بخش زنان و مردان از سوم دی‌ماه آغاز کردیم که پیش بینی ما برگزاری ۹ مرحله اردو تا اواسط شهریورماه برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو است.

وی در پاسخ به این سوال که تمامی اردوها در تهران برگزار خواهد شد؟ گفت: تمرکز اردوها در پایتخت است و اگر شرایط مالی اجازه بدهد یک اردوی تدارکاتی خارج از کشور هم خواهیم داشت. در این شرایط کرونایی باید تمامی شرایط را در نظر بگیریم احتمال دارد در شهرهایی که امکانات و شرایط مناسبی داشته باشند هم اردو برگزار کنیم.

مدیر تیم‌های ملی ووشو در خصوص وضعیت ووشوکاران در مسابقات انتخابی توضیح داد: مسابقات به لحاظ فنی خوب بود. پیش بینی می‌کردیم شاید سانداکاران مشکل وزنی داشته باشند اما همه سر وزن بودند. مبارزات مناسبی برگزار شد و با ریزش نفرات حاضر در اردو، اواخر اسفند و فروردین، انخابی بین دو نفر هر وزن را برگزار خواهیم کرد.

ملکی در خصوص دشواری‌های مسابقاتی که در چین برگزار می‌شود، عنوان کرد: چین برای ما خوش یمن بوده است. در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگژو بهترین عملکرد را داشتیم و در جهانی ۲۰۱۹ شانگهای نیز چین را شکست دادیم و قهرمان شدیم. بسیار امیدواریم بازهم افتخار آفرینی کنیم.

وی در خصوص اینکه آیا تیم ایران می‌تواند افتخارات دوره گذشته بازی‌های آسیایی که در جاکارتا برگزار شد را تکرار کند؟ اظهار داشت: مدال‌آوری در بازی‌های آسیایی سخت است و حریفان با تمام قدرت وارد می‌شوند. با این حال تیم ووشوی ایران با قدرت راهی هانگژو خواهد شد تا بازهم برای ورزش ایران افتخارآفرینی کند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha