مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی بیش از هفت هزار متر مربع فرش بافتند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌ شمالی گفت: زنان زیر پوشش این نهاد در ۹ ماهه امسال ۱۳۷ تخته فرش به متراژ هفت هزار و ۷۵۰ متر مربع بافتند.

 مجید الهی راد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون حدود هزار نفر از زنان سرپرست خانوار زیر پوشش این نهاد در حوزه صنایع دستی از جمله بافت فرش فعالیت دارند.
 وی با بیان اینکه بافت فرش، حدود ۶ میلیارد تومان درآمد عاید بافندگان مددجو کرده است گفت: هم اکنون ۷۰۰ طرح اشتغال در حوزه فرش و صنایع دستی در این نهاد فعال است.
وی افزود: از مجموع طرح های فعال در این حوزه ۱۰۰ طرح خاصه در حوزه راهبری شغلی فعالیت دارد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌ شمالی گفت: استفاده از ظرفیت راهبران شغلی در راستای توسعه طرح‌های قالی‌بافی و افزایش درآمد مددجویان تاثیر بسزایی داشته است.
الهی راد اظهار داشت: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان راز و جرگلان در حوزه فرش اقداماتی از جمله برنامه‌ریزی در زمینه احداث کارگاه‌های پرداخت و رنگ ریزی فرش و ایجاد فروشگاه‌های عرضه مواد اولیه در مناطق کم برخوردار انجام شده است.
وی همچنین به مجموع اقدامات حمایتی این نهاد در حوزه فرش اشاره کرد و افزود: بیش از ۱۵۰ بسته لوازم موردنیاز قالی‌بافان بین کارآفرینان این حوزه توزیع‌ شده است و برای حمایت از قالی‌بافان تحت حمایت، فرش‌های تولیدی آن‌ها بدون واسطه توسط این نهاد به فروش می‌رسد.

استان خراسان شمالی با جمعیت بیش از ۸۶۳ هزار نفری حدود ۶۰ هزار و ۲۵۵ خانوار با جمعیتی در حدود ۱۱۲ هزار نفر زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در رده آخرین استانهای کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha