۲۷ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۰۷
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 84616349
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۷ هزار  و ۸۹۹ مترمربع اراضی قشم رفع تصرف شد

قشم- ایرنا- رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: سه قطعه از اراضی خالصه واقع در خارج از محدوده طرح هادی روستای چاهو غربی جزیره قشم در مجموع به مساحت ۱۷هزار و ۸۹۹ مترمربع رفع تصرف شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان منطقه آزاد قشم، مصطفی مازندرانی افزود: کارشناسان ارزش تقریبی قطعات زمین رفع تصرف شده را ۱۷ میلیارد و ۸۹۹ میلیون ریال برآورد کردند.

وی ادامه داد: رفع تصرف  این اراضی با دستور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب و همکاری پلیس شهرستان قشم انجام شد.

رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: این اقدام هیچگونه تلفات و خسارات مالی و جانی به همراه نداشت.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha