مرزبانی هرمزگان به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس واکنش نشان داد

بندرعباس-ایرنا- مرزبانی هرمزگان به اظهارات احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی درحضور رییس جمهور (جلسه شورای اداری پنجشنبه شب هفته گذشته) مبنی بر تیراندازی و فوت یک مرزنشین در تعقیب و گریز با ماموران مرزبانی بندر خمیر واکنش نشان داد.

 به گزارش روز دوشنبه مرزبانی استان،معاون فرهنگی مرزبانی استان  در جمع مرزنشینان و صیادان بندرخمیر طی سخنانی تصریح کرد:ضمن تکذیب این اظهارات و محفوظ دانستن حق شرعی و قانونی مرزبانی استان هرمزگان برای اعاده حیثیت و پیگیری قضایی به اتهام «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی» تصریح کرد: مراتب اقدامات خلاف شئون این نماینده مجلس از طریق سلسله مراتب فرماندهی به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان منعکس می شود.

 وی توضیح داد: چند شب قبل به هنگام خروج یک فروند شناور صیادی از توقف گاه بندرپل و ورود شناور دریانوردی یک تصادم دریایی رخ داد که یک نفر از شناور صیادی کشته و یک مرزبان هم زخمی شد.
 سید مرتضی اولادعلی ادامه داد: در بررسی های اولیه مشخص گردید شناور صیادی که بدون هویت و مدارک دریانوردی بوده، در ساعت ممنوعه تردد حرکت کرده و به هنگام خروج از توقف گاه چراغ های روشنایی و علائم ایمنی نیز نداشته و با شناور دریابانی در خارج از توقف گاه و در محدوده  بندر پل خمیر برخورد کرده و این حادثه ناگوار رخ داده است.
 معاون اجتماعی مرزبانی استان هرمزگان با بیان اینکه کارشناسی دقیق این حادثه در حال انجام  است از اظهارات نسنجیده و خلاف واقع احمد مرادی نماینده مجلس شورای اسلامی در نشست شورای اداری استان با حضور ریاست جمهوری انتقاد شدید کرد.
 اولادعلی بیان احساسی و بدون تامل و بررسی این حادثه، آن هم در یک نشست مهم و با حضور عالی ترین مقام اجرایی کشور را جفا در حق مرزبانان خدوم استان هرمزگان دانست.
 به گفته معاون اجتماعی مرزبانی استان هرمزگان، با هوشیاری و دقت عمل مرزبانان، آموزش های مستمر و تعامل بیش از پیش مرزنشینان عزیز با مرزبانان، از ابتدای سال جاری تاکنون هیچ درگیری منجر به تیراندازی و کشته شدن حتی قاچاقچی و یا شهادت مرزبانان نداشتیم و منتسب کردن یک تصادم دریایی به درگیری و تعقیب و گریز و تیراندازی، جز تشویش اذهان عمومی چیز دیگری را بدنبال نخواهد داشت.
 اولادعلی ضمن دعوت از این نماینده مجلس شورای اسلامی برای عذرخواهی از مرزبانان و خانواده های معظم شهدای مرزبانی در صحن علنی مجلس، از ریاست مجلس شورای اسلامی خواست به موضوع ورود و آن را پیگیری کند.

 این مقام مسوول در مرزبانی استان هرمزگان بیان اینگونه مطالب، آنهم خلاف واقع را تضعیف نیروهای مسلح دانست و تصریح کرد: باید مشخص شود این مطالب با چه هدفی عنوان می شود.
 اولادعلی با بیان اینکه مشارکت مرزبان و مرزنشین تضمین کننده امنیت پایدار است افزود: مرزبانان در تمام سختی ها و مشکلات همیشه کنار مرزنشینان بوده و هستند و در حوادث و بلاهای طبیعی از جمله سیل و زلزله  اولین واحدی که در کنار مرزنشینان حاضر می شود، مرزبانان هستند.
 وی تعامل و همراهی و وحدت و همدلی مرزبانان و مرزنشینان در استان هرمزگان را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: بیان اینگونه مطالب و تحریف واقعیت ها به هر دلیل و با هر هدفی، هیچ خللی در وحدت و همدلی مرزبانان و مرزنشینان ایجاد نخواهد کرد، زیرا مرزنشینان خود هوشیار و آگاه هستند و حقایق را به خوبی درک می کنند و اسیر شوآف تبلیغاتی نخواهند شد.
 سیدمرتضی اولادعلی با بیان این مطلب که مرزبانی استان هرمزگان برای تحقق امنیت در نوار مرزی استان تا کنون ۲۷ شهید تقدیم انقلاب کرده یادآور شد: تعداد ۵ شهید مظلوم مرزبانی هنوز جاویدالاثر می باشند و خانواده های این عزیزان سال ها در کنار سواحل نیلگون خلیج فارس با روح شهدای خود که در اعماق دریا غرق شدند درد و دل می کنند.
 وی جانفشانی مرزبانان استان هرمزگان با وجود  کمبود امکانات و تجهیزات را قابل ستایش و تحسین دانست و ادامه داد: چرا برخی عملکرد خوب، مؤثر و قانونی مرزبانی را زیر سؤال می برند و به‌جای کمک به توانمندی مرزبانان با انتشار اینگونه مطالب قصد تخریب مرزبانان را دارند؟
معاون مرزبانی استان هرمزگان در پایان گفت: امنیت و آسایش امروز حاکم بر جامعه، حاصل خون‌های ریخته‌شده شهدا  بوده و راه و هدف شهدای گرانقدر، همیشه نقشه راه و خط و مشی مرزبانان است.
احمد مرادی شامگاه ۲۴دی در نشست شورای اداری استان که به ریاست رییس جمهور برگزار شد اظهار داشت:بیشترین قاچاق کالا توسط افراد قدرتمندی است که قانون هیچ برخوردی با آنها نمی کند اما مرزنشینان در درگیری کشته می شوند.
وی به صورت مصداقی به کشته شدن یک دریانورد در بندر خمیر اشاره کرد که هیچ کالایی همراه نداشته و کل سرمایه خانواده فرد کشته شده، یک میلیون تومان هم نبوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha