میزان بارش برف امسال در مهاباد طی ۱۰ سال گذشته بی‌سابقه است

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: ارتفاع برف در این شهرستان طی ۲۴ ساعت گذشته به ۴۲ سانتی متر رسید که در طی ۱۰ سال اخیر بی سابقه بوده است.

اردلان محمدپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرستان مهاباد با ثبت این میزان بارش در ۲۴ ساعت گذشته پس از شهرهای پیرانشهر با ۷۵، سردشت با ۵۷ و اشنویه با ۴۸ سانتی متر بیشترین میزان بارش را در آذربایجان غربی به خود اختصاص داده است.

وی گفت: ارتفاع برف در برخی مناطق کوهستانی مهاباد از جمله "سولغه" یک متر، "کله کاوی" ۷۰ و "سیاقول"  ۶۰ سانتی متر گزارش شده است. 

رییس اداره هواشناسی مهاباد اضافه کرد: این سامانه بارشی قوی که از نوع شرق مدیترانه است تا اواخر امروز در منطقه فعال خواهد بود و از شدت بارش برف به تدریج کاسته می شود. 

وی حداقل و حداکثر دمای هوای این شهرستان در ۲۴ ساعت گذشته را به ترتیب ۶ و ۵ درجه زیر صفر اعلام کرد و ادامه داد: میزان دمای امروز این شهرستان در مقایسه با دیروز ۵ درجه کاهش یافته است و پیش بینی می شود با عبور این سامانه از منطقه از فردا شاهد افت دما به میزان ۶ تا ۱۳ درجه در منطقه باشیم.

به گزارش ایرنا، بارش شدید برف در شهرستان مهاباد از روز گذشته آغاز و همچنان ادامه دارد؛ این بارش ها موجب کندی تردد در محورهای برون شهری شده و رفت و آمد مردم را نیز در خیابان ها و معابر عمومی با مشکلاتی مواجه ساخته است.

خشکسالی های اخیر و کاهش میزان بارش برف و باران موجی از نگرانی را در میان مردم و مسوولان این شهرستان بوجود آورده بود که با بارش های سال زراعی جاری بارقه ای از امید و شادی در دل مردم این خطه بوجود آمده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha