۲۷ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۹
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84616279
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتفاع برف در سه شهر کردستان به بیش از نیم متر رسید

سنندج- ایرنا- معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: در شبانه روز گذشته ارتفاع برف در شهرهای مریوان، بانه و سقز به بیش از ۵۰ سانتی متر(نیم متر) رسید.

علی پناهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرهای مریوان با ۵۶ سانتی‌متر، بانه ۵۵، سقز ۵۴، سنندج ۳۳، بیجار ۲۲، زرینه ۱۶، کامیاران ۱۴ و قروه پنج سانتی متر بیشترین ارتفاع برف گزارش شده در ایستگاه‌های سینوپتیک استان را در شبانه روز گذشته داشتند.

وی افزود: بیشترین میزان آب حاصل از بارندگی را نیز در شهرهای مریوان با ۵۹ میلی متر، بانه ۴۴ و سقز با ۴۰ میلی متر داشتیم و پس از آن شهرهای سروآباد با ۳۰ میلی‌متر، سنندج ۲۷، کامیاران ۲۵، بیجار ۹، زرینه ۶ و دیواندره و قروه سه میلی متر در رده های بعدی قرار داشتند.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: فعالیت این سامانه بارشی تا بعدازظهر امروز همچنان شدید و پر قدرت است اما از امشب تا صبح فردا سه شنبه از شدت بارش‌ها کاسته می شود.

وی اضافه کرد: روزهای سه شنبه و چهارشنبه هوای پایداری را در سطح استان شاهد هستیم اما از اواخر وقت چهارشنبه تا روز پنج شنبه یک سامانه بارش دیگر وارد کردستان می شود که بارش‌های آن قابل ملاحظه نیست.

پناهی گفت: در ۲ روز آینده همچنان شرایط یخبندان در استان حاکم است و پیش بینی می کنیم ۱۰ تا ۱۲ درجه دمای هوا افت پیدا کند.

وی یادآور شد: در شبانه روز گذشته شهر زرینه با حداقل دمای منفی ۱۱ درجه سردترین و شهر سنندج با حداکثر دمای ۶ درجه سانتی گراد گرمترین نقطه استان بودند.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری، ثبت و مخابره می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha