۲۸ دی ۱۴۰۰،‏ ۷:۴۴
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 84616271
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

میزان بارندگی در مشهد کاهش یافت

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: میزان بارندگی در این شهرستان در سال آبی جاری، تا نیمه دیماه امسال، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد کاهش یافته است.

حسین اسماعیلیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال آبی جاری، مهرماه تا نیمه ماه جاری، کل بارندگی مشهد ۵۰ میلیمتر بوده است.
وی خاطرنشان کرد: حدود ۵۰ درصد از منابع تامین آب مشهد، سطحی است و بارندگی‌ها نقش مهمی در تامین آب این کلانشهر دارد.
اسماعیلیان اضافه کرد: پارسال مشهد بدترین شرایط خشکسالی را تجربه کرد و ۱۰۰ درصد گستره شهرستان زیر تأثیر خشکسالی قرار گرفت و امسال نیز اگر روند کاهش بارندگی‌ها ادامه داشته باشد، شرایط سخت‌تری خواهیم داشت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد با اشاره به تعریف هفت پروژه برای تامین آب مشهد، افزود: برای اجرا و تکمیل این پروژه‌ها ۲۵ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که برای جذب اعتبار ملی، گزارش این پروژه‌ها با برنامه زمانبندی شده از طریق استانداری خراسان رضوی در یکی دو روز آینده برای حوزه اقتصادی معاون اول ریاست جمهوری ارسال می‌شود.
وی اظهار امیدوار کرد که با جذب اعتبار و تکمیل این پروژه‌ها، شهروندان مشهد سال ۱۴۰۱ را بدون مشکل آبی سپری کنند.
شهرستان مشهد با جمعیتی نزدیک به چهار میلیون نفر که ۳۲ درصد آن ساکن مناطق حاشیه و ۱۲۸ روستای پیرامون این کلانشهر هستند، یک میلیون و ۸۰ هزار مشترک آب و ۶۷۰ هزار مشترک فاضلاب دارد.

آب مورد نیاز شهر مشهد از ۳۷۰ حلقه چاه، یک دهنه چشمه، ۲ رشته قنات و سدهای طرق، دوستی و کارده تامین می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha