اوج گرفتن مجدد کرونا در پاکستان، شیب تند آمار مبتلایان و نگرانی دولت

اسلام‌آباد - ایرنا - شیوع ویروس کرونا در پاکستان که طی ماه‌های اخیر روند نزولی یافته و تبعات ناشی از آن نیز وضعیت بهتری پیدا کرده بود، با ورود اومیکرون سویه جدید کووید-۱۹ دوباره در شیب تند قرار گرفت تا جایی که آمار مبتلایان به این بیماری پس از پنج ماه از مرز چهار هزار نفر عبور کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از منابع رسمی پاکستان، با ورود سویه جدید کرونا اومیکرون در شهرهای مختلف این کشور وضعیت پایدار شیوع این بیماری دوباره شکننده شد و آمار ابتلا به ویروس کووید-۱۹ از نوع اومیکرون در پاکستان شدت گرفت.

ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا در پاکستان (NCOC) امروز اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ابتلای ۴ هزار و ۳۴۰ نفر به کرونا ثبت شد و ۷ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

در پاکستان برای اولین بار پس از پنج ماه وضعیت پایدار در شیوع کرونا، ابتلای بیش از ۴ هزار نفر به این ویروس ثبت شد، این درحالی است که دولت از اوج گرفتن مجدد کووید-۱۹ نگران است و خواستار پیروی کامل مردم از مقررات بهداشتی و اجتناب از بی‌توجهی به جدی بودن تبعات همه گیری کرونا به ویژه سویه جدید آن شده است.

منابع رسمی پاکستان اعلام کردند: ۷۸۱ بیمارکرونایی در این کشور در وضعیت بحرانی قرار دارند و با شیوع اومیکرون هم اکنون میزان ابتلا مردم به ویروس کرونا ۸. ۷۱ درصد ثبت شده است.

موج جدید شیوع کرونا در پاکستان باعث شده تا ستاد ملی مدیریت در این کشور برخی از تمهیدات بهداشتی را دوباره اعمال کند و از طرفی احتمال تعطیلی موقت مراکز صنعتی و تجاری در شهرهای بزرگ مانند کراچی، لاهور و اسلام‌آباد برای جلوگیری از سرعت شیوع کرونا نیز قوت گرفته است.

از زمان شیوع کرونا در پاکستان (یعنی از هفتم اسفندماه ۹۸) تا کنون ۲۹ هزار و ۱۹ نفر از بیماران کرونایی جان سپردند. در مجموع یک میلیون و ۳۲۸ هزار ۴۸۷ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند.

بیش از ۷۶ میلیون و ۶۴۹ هزار نفر در پاکستان به طور کامل در برابر کرونا واکسینه شده و تاکنون ۱۰۱ میلیون و ۴۵۷ نفر دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha