۲۷ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۲
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84616205
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

برف سنگین راه همه روستاهای خلخال را بست

اردبیل_ایرنا_رئیس اداره راهداری و حمل نقل جاده‌ای خلخال گفت: به علت بارش برف سنگین و کولاک شدید راه ارتباطی همه ۱۴۲روستای این شهرستان مسدود شده است.

معروف خسروی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: موج دوم بارش برف که از اوایل بامداد روز گذشته در مناطق مختلف خلخال آغاز شده هم اکنون نیز ادامه دارد و ارتفاع برف در برخی از راه‌های کوهستانی منطقه به بیش از ۲ متر رسیده است.

وی اظهار کرد: شدت کولاک برف عملیات بازگشایی و برف‌روبی راه های مسدود شده از برف روستایی این شهرستان را با مشکل مواجه کرده و تا آرام شدن هوا، بازگشایی راه هیچ کدام از روستاهایاین شهرستان امکان پذیر نخواهد بود.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خلخال ادامه داد:از آغاز بارش برف روز جمعه هفته گذشته تاکنون طی چند مرحله در مجموع بطول چهار هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی برفروبی و بازگشایی شده که به علت ادامه بارندگی برف همراه با کولاک این مسیرهای بازگشایی شده مجددا مسدود شدند .

خسروی با اشاره به ادامه بارندگی هوا همراه با کولاک ومحدودیت دید در اکثر جاده‌های بین شهری گفت:در حال حاضر راه‌های اصلی و بین شهری خلخال باز است و تردد خودروها با استفاده از زنجیر چرخ در آنها جریان دارد .

وی با اشاره به ادامه بارندگی برف و تشدید کولاک  از مردم درخواست با توجه به هشدارهای هواشناسی و تداوم  بارش برف ، تجهیزات زمستانی را هنگام رانندگی به همراه داشته و از سفرهای غیر ضروری تا آرام شدن هوا و مساعد شدن شرایط جوی پرهیز کنند.

رئیس اداره هواشناسی خلخال نیز گفت: از ابتدای بارش های برف و از روز جمعه هفته گذشته تا به امروز ۵۸ سانتیمتر برف در سطح این شهرستان بر زمین نشسته و میزان برف ذوب شده نیز ۴۲/۳ میلیمتر اندازه گیری شده است.

غلامرضا گلمرادی اضافه کرد:دمای هوای  امروز خلخال نسبت به صبح روز گذشته سه درجه کاهش یافته و هم اکنون دمای هوای خلخال هشت درجه زیر صفر و رطوبت هوا ۸۸ درصد توام با بارش برف است .

وی گفت:با قطع بارندگی برف و صاف شدن آسمان منطقه شاهد کاهش قابل توجه دمای هوا  خواهیم بود و سرمای هوا تا منفی ۲۰ درجه  رسیده و پدیده یخبندان  در منطقه حاکم خواهد شد .

در عین حال با گذشت چهار روز از بارش برف بسیاری از کوچه‌ها و معابر شهر خلخال پوشیده از انبوه برف بوده و شهرداری این شهر از جمع‌آوری برف ،پاکسازی معابر عمومی و برفروبی و بازگشایی کوچه ها به علت کمبود ماشین الات عاجز مانده داست .

به گفته محمدی سرپرست شهرداری خلخال  با وجود گسترش شهر در سال‌های اخیر امکانات برفروبی شهرداری افزایش نیافته و در حال حاضر شهرداری خلخال یک دستگاه لودر و یک دستگاه گریدر برای برای برف‌روبی ده‌ها خیابان اصلی و ۲ هزارو ۵۰۰ کوچه  و معبر عمومی در اختیار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha