سه ضلعی مطالعاتی در خدمت حل مسائل کشور

تهران- ایرنا- مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده نگریِ سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای تسریع در حل مسائل کشور در نشستی علمی زمینه‌های همکاری با دانشگاه شهید بهشتی و مرکز بررسی استراتژیک نهاد ریاست جمهوری را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش ایرنا از مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده نگری سازمان برنامه و بودجه کشور  جلسه هم اندیشی معاونت پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی، مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری و مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده نگری به میزبانی این مرکز برگزار شد.

 «بابک شکری»، معاون پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی، در خصوص پیشنهاد تشکیل اتاق فکر دولت سیزدهم در دانشگاه شهید بهشتی گفت: ما ۱۵ طرح کلان ناظر بر حل مسائل کشور را در داخل دانشگاه بررسی کردیم و آمادگی این را داریم تا ظرفیت علمی این دانشگاه را در خدمت حل مسائل کشور قرار دهیم.

همچنین، «سید جواد سادات» به نمایندگی از مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری، آمادگی این مرکز را در راستای هم افزایی با دانشگاه‌ها اعلام کرد و گفت: باید به شدت مراقبت کنیم تا در حلقه بی پایان موازی کاری مطالعاتی اسیر نشویم.

«سید مهدی پاکذات»، سرپرست مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده نگری نیز ضمن بیان طبقه بندی جایگاه دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و اندیشکده‌ها گفت: با رعایت حدود و  مرزهای مطالعاتی می‌توانیم به همکاری همه جانبه دست پیدا کنیم.

پاکذات ادامه داد: ما مدیریت پژوهش را یکی از وظایف خود در مرکز می‌دانیم، لذا این آمادگی را داریم تا در حلقه‌های به هم متصل بتوانیم ناظر بر حل مسائل کشور گام‌های عملی را برداریم.

گفتنی است این جلسه روز یکشنبه (۲۶ بهمن) در مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده نگری با حضور مدیران گروه‌های علمی و مدیران این مرکز برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha