۲۷ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۳۷
کد خبرنگار: 5210
کد خبر: 84616161
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پویش بذرکاری و نهالکاری در ابرکوه برگزار شد

یزد - ایرنا- پویش بذرکاری با هدف احیا، بازسازی مراتع و عرصه های جنگلی آسیب دیده، فرهنگ سازی حفاظت و صیانت از منابع طبیعی، جذب مشارکت و همکاری مردم در کاشت درخت در شهرستان ابرکوه برگزار شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ابرکوه روز دوشنبه در حاشیه اجرای این طرح در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح در ۱۰۰ هکتار از مراتع « آب مک» و در مناطقی از هلالی های آبگیر منطقه زیرکاشت بذر قیچ و درمنه قرار گرفت.

مرتضی سعیدی با بیان اینکه بذر قیچ و درمنه از جمله گونه های سازگار و متناسب با اقلیم و شرایط آب و هوایی منطقه است، افزود: با توجه به اقلیم خشک و نیمه خشک استان یزد و دوره های متوالی خشکسالی، زادآوری گیاهان مرتعی کم شده است.

وی اظهارکرد: این طرح با همکاری  جمعی از مسئولان جمعیت جوانان هلال احمر ، شهرداری ، ناحیه مقاومت بسیج ، اداره حفاظت محیط زیست ، همیاران طبیعت دانش آموزان مدرسه پسرانه امیرکبیر و کارکنان اداره منابع طبیعی وآبخیزداری این شهرستان اجرا شد.

پویش بذرکاری و نهالکاری در ابرکوه اجرا شد

 پویش جنگل‌کاری  یک حرکتی مردمی است 

سعیدی ادامه داد: این پویش در جهت توسعه فضای سبز، سلامت مردم، جنگل‌کاری و سلامت محیط زیست شکل گرفته و حرکتی مردمی است.

این مسئول منابع طبیعی ابرکوه خاطرنشان کرد: شعار این پویش «هر ایرانی یک نهال» است و به یاد هر شهید یک هزار اصله نهال کاشته می شود امیدواریم بتوانیم به هدف تعیین شده پویش از لحاظ کمی و کیفی برسیم و ایرانی سرسبز داشته باشیم.

این مسوول با اشاره به  اینکه مراتع مهمترین ذخایر عرصه های طبیعی است، تصریح کرد: اهمیت پوشش گیاهی مراتع در تولید خوراک دام ، نفوذ آب باران ، تولید گیاهان دارویی ، اشتغال های جانبی و آثار زیست محیطی آن در تولید اکسیژن و کاهش گاز دی اکسید کربن است.

۴۸۰هزار هکتار عرصه های منابع طبیعی ابرکوه شامل اراضی بیابانی، کویری و مرتعی است که با توجه به شرایط اقلیمی ۲۳۷ هزار هکتار آن بیابان و بقیه مرتع است .

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

استان یزد با یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت چهار هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha