دستگاه‌های خدمات رسان خراسان شمالی به حالت آماده‌باش درآمدند

بجنورد- ایرنا- هشدار نارنجی هواشناسی نسبت به کاهش محسوس دمای هوا و بارش برف، دستگاه های خدمات رسان خراسان شمالی را برای امدادرسانی به مردم در حادثه های احتمالی به حالت آماده باش درآورد.

به گزارش ایرنا، اداره کل هواشناسی خراسان شمالی از بارش برف و کولات کاهش هشت تا ۱۰ درجه ای دما در استان خبر داد و اعلام کرد که از اواخر امشب فعالیت سامانه جدید بارشی سبب وزش باد لحظه ای شدید، بارش برف و نیز کولاک و مه گرفتگی خواهد شد.

این سامانه در اغلب مناطق خراسان شمالی فعال خواهد بود و لغزندگی جاده ها و کاهش دید از پیامدهای ورود سامانه جدید بارشی به استان اعلام شده است.

معاون دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: نیروهای دستگاه های خدماتی و امدادرسان از امروز با تجهیزات کامل و تمهیدات مورد نیاز در نقاط مختلف مستقر شده و برای خدمات رسانی در هرگونه حادثه احتمالی آمادگی لازم را دارند.

صادق رمضان زاده اظهار داشت: پلیس راه، راهداران، امدادگران جمعیت هلال احمر، اورژانس، نیروی انتظامی و شهرداری در حالت آماده باش هستند.

وی افزود: با توجه به پیش بینی بارش برف از اواخر امشب، از مردم استان تقاضا می شود در چند روز آتی از تردد در ارتفاعات و نقاط برفگیر خودداری کنند، همچنین به کوهنوردان توصیه می شود از حضور در عرصه ها و رفتن به کوه خودداری کنند.

مردم از سفرهای غیرضروری خودداری کنند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی هم گفت: به مردم توصیه می شود از مسافرت غیرضروری در یکی دو روز آتی خودداری کنند، مردم در صورت سفر از سالم بودن خودرو اطمینان حاصل کرده و تجهیزات زمستانه به همراه داشته باشند.

جعفر شهامت از اعلام آمادگی راهداران و استقرار آنان در راهدارخانه های مسیرهای برف گیر خبر داد و افزود: مصالح زمستانه مورد نیاز طرح زمستانه در راهدارخانه ها دپو شده و ناوگان و ماشین آلات هم برای به کارگیری آماده است.

وی با بیان اینکه آمادگی کامل در راهداران برای خدمات رسانی در حادثه های احتمالی وجود دارد افزود: اولویت ما در یکی دو روز آتی، خدمات رسانی در گردنه امین الله در مسیر بجنورد-آشخانه و گردنه اسدلی در مسیر بجنورد-اسفراین است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: امسال استقرار گروه‌های راهداری در محورهای برفگیر زودتر آغاز شده است و اکنون ۲۵۴ نفر از راهداران استان آماده خدمات‌رسانی به مسافران زمستان هستند.

وی اظهار داشت: گروه های راهداری با به کارگیری بیش از ۲۶۰ دستگاه ناوگان راهداری آماده خدمات رسانی به مسافران زمستانه بوده و  ۱۹ راهدارخانه استان در زمستان آماده خدمت رسانی به مسافران است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی خاطرنشان کرد: راهداران ۲۱ گردنه استان به طول ۶۷۱ کیلومتر را به صورت شبانه روزی زیر پوشش خدمات خواهند داشت.

بر اساس این گزارش برای خدمات رسانی به مسافران و ارتقای ایمنی تردد جاده ها، سالانه ۲۲ هزار و ۴۰۰ تن شن و نمک در سطح جاده، پاشیده می شود.

آماده باش ستاد بحران شهرداری بجنورد

معاون خدمات شهری شهرداری بجنورد هم از آماده باش ستاد بحران شهرداری بجنورد خبر داد و گفت: انبار و سوله شهرداری به تجهیزات زمستانه مجهز شده است.

مجید شادکام اظهار داشت: در انبار و سیلوی شهرداری بیش از یکهزار تن مخلوط شن و نمک دپو و مواد یخ زدا تامین شده است تا برای  اجرای بازگشایی معابر و یخ‌زدایی مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: مخازن مخصوص برای تعبیه در محلات و مناطق پرتردد آماده نصب است تا امکان دسترسی آسان همکاران به مخلوط یخ زدا را فراهم آورد.

معاون خدمات شهری شهرداری بجنورد خاطرنشان کرد: بیش از پنج هزار کیسه شن و نمک در مرحله اول برای یخ زدایی آماده و در انبارها نگهداری می شود.

استان خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت آن در روستاها سکونت دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha