۲۷ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۱
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84616127
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هفت شهرستان خراسان رضوی بارانی شد

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت:طی ۲۴ ساعت گذشته باران در هفت شهرستان خراسان رضوی باریده است که بیشترین آن در تایباد به میزان ۳۲ میلیمتر ثبت شده است.

مرتضی اثمری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طی این مدت در شهرستانهای بجستان، تایباد، خواف، فریمان، تربت‌جام، گناباد و تربت‌حیدریه استان خراسان رضوی بارندگی گزارش شده است.
وی اضافه کرد: پس از تایباد، خواف با ۲۸ میلیمتر بارندگی و تربت‌جام با ۱۱ میلیمتر بیشترین بارش را در خراسان رضوی داشته‌اند.
کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارشها که از روزهای پایانی هفته گذشته آغاز شده است تا روز چهارشنبه هفته جاری ادامه دارد و برای روز سه‌شنبه به صورت برف و باران، افزایش شدت وزش باد و کولات ادامه خواهد داشت.
اثمری افزود:روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری به طور موقت بارشها متوقف شده و از روز جمعه سامانه بارشی دیگری همراه با افت دما در خراسان رضوی فعال می‌شود.
وی با اشاره به روند کاهشی دما در خراسان رضوی طی چند روز آینده ادامه داد: بیشینه دمای هوای امروز مشهد ۱۴ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است که تا روز چهارشنبه به هشت درجه سلسیوس کاهش می‌یابد و روز پنجشنبه به طور موقت چند درجه افزایش یافته و دوباره از روز جمعه افت شدید می یابد به طوری که بیشینه دما در مشهد به  پنج درجه سلسیوس خواهد رسید.
کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: کمینه دمای هوای دیشب مشهد سه درجه سلسیوس بود که روزهای جمعه و شنبه آینده به پنج یا ۶ درجه زیر صفر می‌رسد. 
اثمری افزود: کلات با کمینه دمای هوای یک درجه زیر صفر و داورزن با بیشینه دمای هوای ۱۶ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند و بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان سرخس با سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha