۹ واحد مرغداری راکد در عجب‌شیر به چرخه تولید برگشت

مراغه- ایرنا- مدیر جهادکشاورزی عجب‌شیر گفت: ۹ واحد مرغداری راکد این شهرستان در قالب طرح تولید قراردادی و پس از سه سال وقفه به چرخه تولید برگشت و برای ۱۸ نفر به صورت مستقیم اشغال ایجاد شد.

احمد اسلامی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این واحدهای راکد و فاقد پروانه اکنون در هر دوره دارای ۸۰ هزار قطعه ظرفیت تولید هستند و فعالیت آنها موجب رونق تولید در شهرستان شده است. 

به گفته وی این واحدهای مرغداری چندی پیش از سوی واحد تولیدات دامی مدیریت جهاد کشاورزی و با هدف رفع مشکلات حوزه تولید و پشتیبانی همه‌جانبه از واحدهای دارای قابلیت برگشت به چرخه تولید شناسایی شده بودند و با فعالیت آنها ۲۰۰ تن در هر دوره به ظرفیت تولید گوشت مرغ شهرستان اضافه می شود. 

مدیر جهادکشاورزی عجب‌شیر افزود: در زمان حاضر مجموع مرغداریهای این شهرستان به ۵۱، ظرفیت جوجه ریزی به ۷۳۵ هزار قطعه و ظرفیت تولید گوشت مرغ شهرستان در هر دوره به ۱۸۳۷ تن رسیده است. 

به گزارش ایرنا «علی علیزاده»، نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی چندی پیش با پیگیری مشکلات مرغداری‌های فاقد پروانه و راکد، موجب مطرح شدن و اجرای طرح تولید قراردادی در سطح کشور شد.

بر اساس این طرح پیشنهادی موانع پیش‌روی اعطای مجوز فعالیت به مرغداران فاقد پروانه و تامین نهاده تولید برای آنها برداشته می‌شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha