واکسیناسیون دُز سوم واکسن کرونا در غرب خراسان رضوی بالاتر از میانگین کشور است

سبزوار- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: تاکنون ۲۱ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال در حوزه زیر پوشش این دانشگاه در غرب استان خراسان رضوی علیه دز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند که این میزان حدود سه درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

دکتر علیرضا مسلم روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در سبزوار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آمار واکسیناسیون دز دوم کرونا در شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، داورزن، خوشاب و ششتمد  ۸۴ درصد است.

وی اضافه کرد: همچنین تاکنون ۹۲ درصد  جمعیت واجد شرایط در حوزه زیر پوشش این دانشگاه در غرب استان خراسان رضوی واکسیناسیون دز اول کرونا را انجام داده اند که میانگین کشوری آن ۹۰ درصد است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: آمار جمعیت بالای ۱۸ سال در مناطق زیر پوشش این دانشگاه حدود ۳۵۰ هزار نفر است که تلاش می شود با واکسیناسیون گسترده دز سوم میزان سرایت، ابتلا  و چرخش ویروس کرونا کاهش یابد.

مسلم افزود: تنها راه برون رفت از بحران کرونا علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده ار ماسک، واکسیناسون بالای ۸۰ درصد افراد جامعه است که گردش ویروس در جامعه را از بین می برد.

وی ادامه داد: هم اکنون ۲۸ بیمار مبتلا به کرونا در مرکز آموزشی - درمانی واسعی سبزوار بستری هستند و نمونه های مشکوک به اومیکرون نیز مشاهده شده اما مورد مثبت اعلام نشده است.

او اضافه کرد: طی ۹ روز گذشته مواردی از مرگ و میر کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار وجود نداشت اما طی ۲۴ ساعت گذشته یک بیمار بر اثر کرونا فوت کرد.

مرکز آموزشی- درمانی واسعی در شهر سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد در غرب استان خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

بنا بر آخرین گزارش مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۳۱ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند و در این بازه زمانی ۲ هزار و ۲۹۲ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور شناسایی شده اند.

همچنین تا کنون ۶۰ میلیون و ۳۲۱ هزار و ۱۰۸ دُز اول، ۵۳ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۲۱۵ دُز دوم و ۱۲ میلیون و ۵۲۱ هزار و ۸۵۶  دُز سوم واکسن کرونا  تزریق شده و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۲۵ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۱۷۹ دُز رسیده است.

طی شبانه روز گذشته نیز ۴۱۳ هزار و ۱۴۴ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha