تردد در جاده های زنجان با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است

زنجان - ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: هم اکنون بارش برف در آزادراه های زنجان جریان دارد و تردد در مسیرهای کوهستانی فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است.

جواد یوسفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر آزادراه های زنجان - تبریز، زنجان - قزوین، جاده ترانزیت زنجان - میانه، زنجان - خرم دره - ابهر برفی، همراه با کولاک و مه آلوده است.

وی تاکید کرد: در اثر این پدیده های جوی، این مسیرهای ارتباطی لغزنده و دید افقی رانندگان در اثر مه کاهش یافته است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: جاده هی زنجان - تهم - چورزق و دندی -تخت سلیمان، زنجان به ارمغانخانه نیز بر اثر برف و کولاک مسدود است.
یوسفی اظهار داشت: رانندگان در این مسیرهای ارتباطی از چراغ های مه شکن استفاده کنند و از سرعت و سبقت غیرمجاز پرهیز کرده و عجله ای در ادامه مسیر نداشته باشند.

وی تاکید کرد: رانندگان خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی، اعم از تجهیزات گرمایشی، پتو، مواد غذایی خشک و فاسد نشدنی مجهز کنند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی استان زنجان امروز هوای این استان برفی است.
یوسفی ادامه داد: در حال حاضر اکیپ راهداری در ۳۲ گردنه کوهستانی و صعب العبور به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می‌دهند.
وی تاکید کرد: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.
به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha