هلاکت سرکرده پاکستانی داعش در افغانستان

اسلام‌آباد - ایرنا - برخی منابع خبری و شبکه های اجتماعی پاکستان بامداد دوشنبه اعلام کردند که «اسلم فاروقی» سرکرده پاکستانی گروه تروریستی داعش شاخه خراسان ، در شمال افغانستان به هلاکت رسیده‌است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، خبر کشته شدن تبعه پاکستانی اهل منطقه "اورکزی" در شمال غرب پاکستان درحالی در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود که یک هفته پیش نیز پاکستان کشته شدن سخنگوی سابق گروه تروریستی تحریک طالبان در استان ننگرهار افغانستان را تایید کرد.
هنوز هیچ مرکز و یا مقام رسمی پاکستان این خبر را تایید نکرده‌است. 

براساس این گزارش، عبدالله اورکزی با نام مستعار اسلم فاروقی که شاخه خراسان گروه تروریستی-تکفیری داعش را در افغانستان مدیریت می‌کرد، به ادعای برخی از منابع در افغانستان طی حمله‌ای در شمال این کشور کشته شد.

گفته می‌شود که منابع نزدیک به طالبان افغانستان هلاکت اسلم فاروقی را تایید کرده‌اند.

سرکرده داعش شاخه خراسان روز ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ (۵ آوریل ۲۰۲۰) توسط نیروهای امنیتی افغانستان بازداشت شده بود و پس از آن دولت اسلام‌آباد استرداد این تبعه پاکستانی را از کابل مطالبه کرد.

بیستم دی‌ماه امسال "خالد خوراسانی" سخنگوی سابق گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان که در بسیاری از پرونده‌های تروریستی، بمب‌گذاری و حمله به نیروهای امنیتی این کشور تحت تعقیب قرار داشت، در استان ننگرهار افغانستان کشته شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha