شیوع بی سابقه کرونا در اوکیناوا محل استقرار نیروهای آمریکا

تهران- ایرنا- استان اوکیناوا که محل استقرار اکثر نیروهای نظامی ایالات متحده در ژاپن است، این هفته رکورد بی سابقه ای در شیوع ویروی همه گیری کرونا به ثبت رساند.

به گزارش ایرنا از رویترز، به دنبال گسترش ویروس اومیکرون در سطح جهانی، اوکیناوا ژاپن نیز در روز یکشنبه ابتلای یک هزار و ۸۲۹ مورد به ویروس کرونا را ثبت کرد.

خبرگزاری ان اچ کی نیز روز شنبه گزارش داد، ژاپن تقریباً به بالاترین میزان ابتلای روزانه به کووید-۱۹ از همه‌گیری رسیده است و استان اوزاکا نیز با سه هزار و ۶۹۲ مورد رکورد روزانه موارد ابتلا را گزارش کرده است.

براساس همین گزارش، دولت شهری توکیو چهار هزار و ۵۶۱ مورد جدید در این شهر را روز جمعه گزارش کرد که بالاترین میزان روزانه آن از ماه آگوست (مرداد) است.

افزایش شیوع کرونا به دنبال اجرای پروتکل‌های سخت‌گیرانه‌تر کرونا در هفته گذشته در تأسیسات نظامی ایالات متحده در اوکیناوا رخ می‌دهد.

نیروهای ایالات متحده در ژاپن در مورد پروتکل های جدید اعلام کرد: اقدامات کاهشی که ما در سراسر مقر نیروهای آمریکایی اتخاذ کرده‌ایم برای محافظت از آمادگی نیروهایمان، رفاه خانواده‌هایمان و سلامت شهروندان ژاپنی است، ما می‌دانیم که همه ما نقشی در ایمن نگه داشتن جوامع خود داریم.

پیش گیری ها برای ایمن نگهداشتن مقر نیروهای آمریکایی از کرونا در اوکیناوا در حالی انجام می شود که پیش از این یک پایگاه نظامی ایالات متحده در جنوب این استان در ماه دسامبر (آذر) با ۱۸۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا درگیر همه گیری شده بود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha