تجمع یمنی‌ها در مقابل دفتر سازمان ملل در اعتراض به توقیف نفتکش‌ها توسط سعودی‌ها
اعتراض کارکنان شرکت نفت یمن

تهران- ایرنا- کارکنان شرکت نفت یمن در مقابل دفتر سازمان ملل در صنعا اعتراض و ادامه توقیف نفتکش‌های کشورشان توسط ائتلاف سعودی را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا، تارنمای شبکه خبری المسیره یکشنبه شب اعلام کرد که، تجمع کنندگان با انتشار بیانیه ای ادامه توقیف نفتکش‌ها از سوی ائتلاف سعودی را موجب افزایش مشکلات درد و رنج مردم دانستند.

تجمع کنندگان خواستار اقدام فوری سازمان ملل متحد و زیرفشار گذاشتن کشورهای عضو ائتلاف متجاوز شدند تا اجازه دهد که نفتکش‌های یمنی بتوانند وارد یمن شوند.

معترضان همچنین از سازمان ملل متحد و شورای امنیت خواستند به نقش خود عمل کرده و مانع از روی دادن بحران انسانی قریب الوقوع شوند که در نتیجه توقیف نفتکش‌های یمنی توسط ائتلاف درحال رخ دادن است.

عبدالرحمن المناری مسؤول فرهنگی شهرداری صنعا نیز در این تجمع اعتراضی بر اهمیت این تجمع برای رساندن پیام به جهان مبنی بر این که ائتلاف متجاوز با حمایت آمریکا به دنبال تحت فشار قرار دادن مردم است.

المناری اقدامات خودسرانه و دزدی دریایی ائتلاف سعودی در توقیف نفتکش‌های یمنی و پیامدهای فاجعه آمیز و افزایش درد و رنج شهروندان در نتیجه محاصره یمن را به شدت محکوم کرد.

این مقام یمنی همچنین سازمان ملل متحد را مسؤول قطع کمک "بخش خدمات رسانی" به شهروندان و نیز انتشار بیماری و امراض مختلف و بحرانی شدن شرایط انسانی در کشورش دانست.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha