مایکروسافت: سازمان‌های دولتی اوکراین مورد حمله سایبری قرار گرفت

تهران- ایرنا- شرکت مایکروسافت اعلام کرد، ده‌ها سیستم رایانه مرتبط با دولت، آژانس‌ها و سازمان‌های اوکراین به بدافزار آلوده شده اند.

به گزارش ایرنا از نشریه هیل، مایکروسافت یکشنبه در بیانیه‌ای افزود، این بدافزار که روز پنجشنبه گذشته شناسایی شد، به عنوان باج‌افزار پنهان شده بود، اما در صورت فعال شدن توسط مهاجم می‌تواند به رایانه‌ها نفوذ کرده و آنها را غیرقابل فعال کند.

به گزارش شرکت مایکروسافت، بدافزار شناسایی شده در ده‌ها سیستم آسیب دیده شناسایی شد و این تعداد ممکن است افزایش یابد، سیستم‌های آلوده متعلق به چندین سازمان دولتی، غیرانتفاعی و فناوری اطلاعات است که در اوکراین مستقر هستند.

مایکروسافت تصریح کرد، این بدافزار بر سازمان‌های دولتی که واکنش اضطراری را مدیریت می‌کنند، تأثیر گذاشته است.

بیانیه مایکروسافت در حالی منتشر می‌شود که «سرهی دمدیوک» معاون دبیر شورای امنیت ملی و دفاعی اوکراین ادعا کرد حملاتی که روز جمعه در این کشور اتفاق افتاد و منجر به از کار افتادن وب سایت های دولتی با پیام های تهدیدآمیز شد، به گروهی موسوم به UNC۱۱۵۱ مربوط است که پوششی برای اقدامات تخریبی بیشتر پشت صحنه بوده است.

مقام های اوکراین پیشتر ادعا کرده بودند که شواهدی موجود است مبنی بر اینکه روسیه در این حمله بزرگ سایبری دخالت داشته است.

این حمله سایبری به وب سایت های اوکراینی با هشدار به آمادگی برای حملات بیشتر، درست در زمانی انجام شده که خبرهایی مبنی بر استقرار نیروهای روسیه در نزدیکی مرزهای اوکراین منتشر شده و واشنگتن و کی‌یف مدعی هستند این نگرانی وجود دارد که روسیه بخواهد به اوکراین حمله کند؛ ادعاهایی که از سوی مسکو کاملا بی اساس خوانده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha