ارتفاع برف در برخی جاده‌های کوهستانی گیلان به بیش از ۶۰ سانتیمتر رسید

رشت - ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با اشاره به بارش شدید برف در شماری از مسیرهای کوهستانی استان گفت: ارتفاع برف در محور اسالم - خلخال در محدوده این استان و رودسر - لات محله به ۶۰سانتیمتر رسید.

فریبرز مرادی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش شدید برف در محور اسالم - خلخال در محدوده استان به بیش از ۶۰ سانتیمتر، رودسر -  لات محله به ۶۰ سانتیمتر، پونل - خلخال در محدوده استان گیلان تا ۴۰ سانتیمتر، سیاهکل-دیلمان تا ۳۵ سانتیمتر و بلوردکان-خصیب دشت تا ۲۵ سانتیمتر گزارش شده است.

وی اظهار داشت: ارتفاع برف در سایر محورهای مواصلاتی استان از جمله شهرستان های لاهیجان، سیاهکل ، آستانه اشرفیه نیز در حد سفیدپوش، سفیدپوش و ماسال پنج سانتیمتر و رضوانشهر پنج تا ۱۰ سانتیمتر رسید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان به بارش خفیف برف در برخی از محورهای بین شهری استان نیز اشاره کرد و افزود: تمامی جاده های بین شهری استان باز بوده اما بسیار لغزنده است که نیازمند احتیاط بیشتر می باشد.

مرادی به تداوم مسدود بودن محور پونل-خلخال بدلیل نبود ایمنی کافی اشاره کرد و اظهار داشت: برای تردد در جاده های کوهستانی و برفگیر حتما زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشید.

وی گفت: شماره تلفن۱۴۱  مرکز مدیریت راههای استان گیلان بصورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات در خصوص وضعیت جوی و ترافیکی تمامیمحورهای مواصلاتی استان گیلان و محورهای ارتباطی استان های همجوار می باشد.

طبق گزارش اداره کل راهداری گیلان ۵۴۲ راهدار با ۳۵۹ دستگاه ماشین آلات در ۳۹ راهدار خانه ثابت و ۱۸ راهدار سیار در راههای استان مستقر هستند.

طبق پیش بینی هواشناسی بارش ها تا اواخر وقت دوشنبه در گیلان ادامه دارد و در اواخر روز استان را ترک خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha