استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت تسهیل ترددهای جاده ای تاکید کرد

تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی با توجه به احتمال تداوم بارش‌ها و یخ‌بندان جاده‌ها، از نیروهای راهداری خواست با آمادگی کامل در محورهای ارتباطی حضور داشته باشند و در جهت تسهیل ترددهای جاده ای تلاش کنند.

عابدین خرّم روز یکشنبه در بازدید از مرکز مدیریت راه‌های استان ضمن آگاهی از آخرین وضعیت جوی محورهای استان، در جریان اقدامات انجام‌شده برای تأمین ایمنی تردد در راه‌های اصلی و شریانی استان قرار گرفت.

وی با قدردانی از تلاش‌ها و زحمات عوامل راهداری و پلیس راهور در تأمین ایمنی راه‌ها، گفت: اداره کل راهداری جزو دستگاه‌هایی است که همیشه در حال عملیات است و عوامل این مجموعه به صورت شبانه‌روزی برای تأمین ایمنی راه‌های استان تلاش می‌کنند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین در تماس‌های تلفنی با فرمانده انتظامی و رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی، نحوه تردد وسائط نقلیه در جاده‌های برف‌گیر استان و تصادفات احتمالی ناشی از شرایط جوی را جویا شد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان شرقی هم در این بازدید با ارائه گزارشی از اقدامات عوامل این مجموعه برای تأمین ایمنی تردد در محورهای ارتباطی و بازگشایی راه‌ها، تأکید کرد: تمامی عوامل راهداری، شبانه‌روز برای آرامش و ایمنی مردم در راه‌های اصلی و فرعی استان تلاش می‌کنند.

اورجعلی علیزاده گفت: کلیه محورهای اصلی و شریانی استان توسط ۱۰۸ دستگاه ترددشمار و ۱۰۰ دستگاه دوربین ثبت تخلفات تحت پوشش مرکز مدیریت راه‌ها قرار دارند و اطلاعات این مرکز توسط نیروی انتظامی و پلیس راه نیز قابل رصد و دسترسی است.

بارش شدید برف که از شب گذشته در بیشتر مناطق استان شروع شده، تردد در جاده‌های اصلی و فرعی را با مشکل مواجه کرده و موجب لغزندگی راه‌ها، مه‌گرفتگی و کاهش دید افقی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha