هواشناسی نسبت به کولاک برف و مه‌گرفتگی در چهارمحال و بختیاری هشدار داد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری از فعالیت یک سامانه بارشی در این استان از شامگاه دوشنبه تا روز سه‌شنبه خبر داد و گفت: طی این مدت برای استان بارش برف و باران، کولاک برف و مه‌گرفتگی پیش‌بینی می‌شود.

مهران چراغپور روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه بارشی کوهرنگ، اردل، غرب لردگان، خانمیرزا، فارسان، جنوب کیار، جنوب بروجن و ارتفاعات و گردنه‌های برفگیر استان را در بر می‌گیرد.

وی با هشدار نسبت به لغزندگی جاده‌ها و اختلال در ترددها تصریح کرد: طی این مدت بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، مسیل‌ها، کولاک برف، کاهش دید و مه‌گرفتگی دور از انتظار نیست و باید در این خصوص آمادگی لازم در استان ایجاد شود.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با تاکید بر احتیاط نسبت به رانندگی در محورهای ارتباطی، خاطرنشان کرد:  در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ار صعود به ارتفاعات استان خودداری شود و در هنگام تردد در محورهای ارتباطی تجهیز خودروها به زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی ضروری است.

چراغپور افزود: همچنین محافظت از پوشش گلخانه‌ها به سبب وزش باد شدید، تنظیم آب ورودی استخرهای پرورش ماهی و سایر اقدامات پیشگیرانه نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی میانگین بارش‌های سال آبی جاری را ۲۵۹ میلیمتر اعلام کرد و گفت: این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد کاهش دارد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، همچنین استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
۹۶.۱ درصد مساحت استان درگیر خشکسالی است و این موضوع بر اُفت ذخایر آب زیرزمینی به‌شدت تاثیر گذاشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha