خیز رژیم صهیونیستی برای احداث پایگاه نظامی در جزیره سقطری یمن

تهران – ایرنا - منابع محلی یمن یکشنبه از اقدام رژیم صهیونیستی برای کمک به امارات متحده عربی به منظور احداث یک پایگاه نظامی جدید در جزیره سقطری در جنوب یمن خبر دادند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری "یمن نیوز"، منابع آگاه به این پایگاه خبری گفته‌اند که امارات به صورت رسمی تأمین مالی احداث این پایگاه نظامی که قرار است در جزیره «عبدالکوری» واقع در مجمع الجزایر سقطری احداث شود، آغاز کرده است.

به گفته این منابع، این پایگاه جدید با هماهنگی سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی تاسیس شود.

این منابع که به نامشان اشاره‌ای نشده است، اعلام کردند، پایگاه نظامی مذکور، در ادامه اتاق عملیات رژیم صهیونیستی است که در سقطری تشکیل داده است.

تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده توسط سایت تحقیقاتی «ایکاد» از پایگاه نظامی امارات در عبدالکوری، باندهای فرودگاهی به طول ۵۴۰ متر و عرض ۳۰ متر  را  نشان می‌ دهد.

رژیم صهیونیستی با هدف افزایش فعالیت‌های جاسوسی و برای سلطه بر مهم‌ترین مسیر کشتیرانی جهان در جنوب یمن، به دنبال حضور پر رنگ‌ تر در سواحل و جزایر یمن است.

این خبر چند روز پس از آن اعلام می شود که یک تیم از کارشناسان خارجی، در شهر «حدیبو» (مرکز سقطری) عملیات نقشه‌برداری برای احداث دومین فرودگاه نظامی امارات را آغاز کرده‌اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha