راه‌های مسدود جنوب کرمان به ۱۴ محور افزایش یافت

کرمان - ایرنا - بر اساس اعلام مرکز مدیریت اطلاعات راهها و حمل و نقل جاده ای استان کرمان ۲ محور زهکلوت - ایرانشهر و منوجان - هشتبندی (هرمزگان) نیز عصر امروز به دلیل طغیان رودخانه های فصلی مسدود شد که تعداد راه‌های مسدود اصلی و فرعی این منطقه به ۱۴ مورد رسید.

به گزارش ایرنا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان نیز  اعلام کرده بود که در نتیجه جاری شدن سیلاب یا بارش برف طی روز یکشنبه یک راه اصلی و ۱۱ راه فرعی در این منطقه مسدود شده است.

مجتبی رییسی معاون راهداری این اداره کل به خبرنگار ایرنا توضیح داد: راه اصلی مسدود شده برجک - ایرانشهر و محوهای فرعی در بخش جبالبارز جیرفت و نیز آبنماهای محورفرعی مظفرآباد - بیژن آباد و آبسردوئیه در رودبارجنوب بوده است.

ستاد مدیریت بحران استان کرمان با اتکا به پیش‌بینی هواشناسی، هشدار سطح قرمز و اعلام ناپایداری شامل بارش باران، برف و وزش باد به‌نسبت شدید را تا اواخر هفته جاری صادر کرده و خواستار اقدامات پیشگیرانه مدیران و شهروندان شده است.

براساس پیش‌بینی هواشناسی بارش ها تا عصر چهارشنبه هفته جاری (۲۹ دی) تداوم خواهد داشت و باتوجه به شدت بارش ها و باعنایت به رطوبت خاک و گل و لای باقیمانده از بارش های هفته گذشته، احتمال جاری شدن سیلاب در جنوب، غرب و برخی مناطق شمال و شرق استان کرمان وجود دارد.

مناطق تحت تاثیر سامانه جدید بارشی از روز یکشنبه در غرب و جنوب استان کرمان شامل شهرستان های جیرفت، کهنوج، منوجان، فاریاب، رابر، بافت و پاره ای از مناطق شمال و شرق استان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha