تکریم هزار و ۴۰۰ مادر و همسر شهید در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی گفت: همزمان با سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا، هزار و ۴۰۰ مادر و همسر شهید در این استان تکریم شدند.

حجت الاسلام محمدتقی عزیزی عصر یکشنبه در آیین محوری تکریم مادران و همسران شهدای خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این آیین ۴۳۰ مادر و همسر شهید تکریم شدند و نظیر آن در سراسر استان برگزار شده است.

وی گفت: ۲ هزار شهید هدیه این خطه از مرز و بوم به نظام و انقلاب است که در حال حاضر هزار و ۴۰۰ مادر و همسر شهید در قید حیات هستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی اظهار داشت: مادران و همسران شهید اسوه صبر ­و استقامت هستند و این خصوصیات را از حضرت زینب (س) به یادگار گرفته‌اند.

وی افزود: چه بسیار مادران و همسرانی که هنوز منتظر بازگشت شهیدشان هستند و چه شب‌ها و روزهایی که به انتظار گذشته است.

حجت الاسلام عزیزی گفت: تکریم خانواده‌های شهدا و ایثارگران در مسیر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که این مسیر باید نسل به نسل همواره ادامه داشته باشد.

کاروان خادمیاران رضوی نیز زینت‌بخش این آیین بودند و پرچم‌گردانی انجام شد.

رونمایی از تمثال سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و نماهنگ غصه مادر، پرده‌خوانی سیره حاج قاسم، دکلمه‌خوانی، اجرای سرود و خواندن دلنوشته از مهمترین برنامه‌های این آیین بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha